Po první čtvrtině vedli domácí svěřenci trenéra Zdražila 28:14, ale druhou část hry ovládli hosté poměrem 22:14.

„Pojali jsme to už trošku volněji, protože tento zápas už nic neřešil, nemohli jsme už ztratit první místo. Vyhráli jsme, všichni si zahráli, takže pro nás dobrý zápas," uvedl domácí kouč Martin Zdražil. Třetí čtvrtina pak byla v jasné režii Novojičínských, kteří v ní udělali rozhodující krok k výhře, když ji vyhráli 30:13. Nakonec se mohli s diváky rozloučit výhrou 79:62 a od příští sezony se můžou těšit na 2. ligu.

Devíti body se na výhře podílel také nejzkušenější borec domácího celku, Rostislav Pelikán, jenž se může pyšnit několikaletými zkušenostmi z nejvyšší soutěže, která se ještě před několika lety hrála právě na novojičínské palubovce.

Pro Frenštát, pro něhož to ještě nebylo poslední utkání ročníku, bude konečné umístění okolo třetího, čtvrtého místa úspěchem. „Polovina týmu je z Valašského Meziříčí, stejně jako já, kluků z Frenštátu je pět. My hrajeme ve Valmezu druhou ligu a někteří hráči hostují právě ve Frenštátě," vysvětloval trenér hostů, Petr Nachtmann.

Oblastní přebor, I. tř.
BC Nový Jičín – TJ MEZ Frenštát p. R. 79:62 (42:36)
BC Nový Jičín: Omaník 5, Rydel, Panák 10, Choleva 7, Rýc 2, Novák, Pelikán 9, Medek 8, Pindroch 20, Kováč 11, Křídlo 7. Trenér: Martin Zdražil
Frenštát p. R.: Kročil 8, Tajzler, Riemer, Teršl 18, L. Nachtmann, Daněk 23, Fajkus, V. Černoch 8, Z. Černoch, Mik 5, Vykopal. Trenér: Petr Nachtmann

O utkání se více dočtete v Novojičínského deníku.