Hned od začátku bylo jasné, že nováček soutěže nemá na palubovce Novojičínských na růžích ustláno. „Hned od začátku jsme v utkání dominovali a přehrávali soupeře ve všech statistikách. Do utkání jsme šli navíc s tím, že každý dostane svou příležitost,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Jako nováček nejvyšší basketbalové ligy jsme zde jeli s cílem prohrát co nejméně. Zbožným přáním pak bylo nedostat stovku, podobně jako třeba druhý nováček soutěže, Plzeň,“ řekl kouč Svitav Jindřich Svojanovský.

Po přestávce to byli stále domácí, kteří diktovali tempo hry a když se rozdíl ve skóre přiblížil čtyřiceti bodům, mohl dát domácí kouč šanci i hráčům z lavičky. „Vedli jsme dokonce o 37 bodů, což bylo dost na to, aby si zasloužili nějaké minuty i méně vytížení hráči. Basket se nehraje na rozdíl bodů, ale na vítězství. To jsme splnili, takže jsme spokojeni,“ zhodnotil Choleva.

„Zápasové cíle jsme splnili a doufám, že to hráčům dodá další sebevědomí do dalších utkání, která nás čekají. Ty budou pro nás daleko důležitější, než toto utkání,“ uzavřel Svojanovský.

Unibon Nový Jičín – Basketbal QANTO Svitavy 98:77 (26:13, 51:33, 79:50)

Body: Muirhead a Pečiukas 15, Channels 14, Šoška a Vošlajer 10, Pandula a Šarović 9, Ubilla 7, Jurečka 6, Hájek 3 – Teplý 22, Egwuatu 21, Kramný 14, Macela 10, Bratčenkov a Havránek 3, Sedlák a Šindelář 2, trojky: 8:10, TH: 13/10:20/17, doskoky: 36:29, fauly: 19:17, rozhodčí: Vrážel, Matějek, Kapaňa, diváci: 700.
Nejlepší hráč utkání: Vaidotas Pečiukas (Nový Jičín).