Zatím pozitivní zpráva pro všechny fanoušky basketbalistů Nového Jičína je ta, že jejich oblíbený klub byl přihlášen do Mattoni NBL i pro příští sezonu. Do 6. června musely totiž všechny basketbalové týmy, které měly nárok a zájem v příští sezoně hrát nejvyšší tuzemskou soutěž, podat přihlášku.

Hned 2. srpna 2010 totiž probíhá losování nového soutěžního ročníku. „Mohu potvrdit, že jsme se do příští sezony přihlásili s podmínkou, že pokud neseženeme peníze, tak se odhlásíme,“ prozradil tiskový mluvčí novojičínského basketbalu Milan Dvořák a dodal: „Rozhodne se do třicátého června, tak abychom případně nekomplikovali losování nového ročníku.“

Žádná negativa však nechtějí slyšet novojičínští fandové, kteří rozjeli petiční akci na záchranu klubu, směřující na vedení města Nový Jičín. Novojičínské zastupitelstvo se tímto bodem bude zabývat na svém zasedání 24. června. „Jistě bude důležité, jakou podporu mezi občany tato petice získá. Konečné rozhodnutí pak samozřejmě bude až na každém zastupiteli,“ řekl starosta nového Jičína Ivan Týle.

Vedení basketbalového klubu nadále intenzivně hledá sponzory, díky kterým by byl rozpočet pro příští sezonu pokryt. „Jednání pokračují, ale zatím bez nějakých zásadních změn,“ dodal Dvořák. Přesto to není první okamžik, kdy musí vedení něco podobného řešit. „Pamatuji si, když skončil z hodiny na hodinu Tonak. Dokonce v den, kdy nám oznámili, že nás nebudou sponzorovat, a druhý den jsme museli podat přihlášku,“ zavzpomínal Dvořák a pokračoval: „Když končila Mlékárna Kunín, tak jsme to sice věděli rok dopředu, ale shánění bylo taky složité, až nakonec přišel Geofin. To bylo taky v posledních dnech, kdy měla být podána přihláška.“

Ať hledání generálního sponzora či několika sponzorů dopadne jakkoliv, basketbal ve městě zůstane. „Ligový sport je samostatná struktura, kterou organizuje basketbalová s. r. o., a masový sport, kde je druhá liga mužů a všechna mládežnická družstva, je v občanském sdružení, a toho se to v tuto chvíli netýká. Financování těchto družstev se nám zatím daří zajišťovat,“ vysvětlil Dvořák.