Díky porážce maďarského týmu v Rakousku se otvírá velmi nadějná situace pro Novojičínské, kdy vítězství s co největším rozdílem na domácí palubovce může vést k vítězství ve skupině, i přes porážku 16. prosince v Maďarsku, samozřejmě s menším bodovým rozdílem. V takovém případě by vstoupila do hry tabulka tří týmů se dvěma porážkami, a v ní má Geofin lepší brankový poměr s Rakušany. V případě lepšího rozdílu a porážky v Maďarsku by se tak stal vítězem skupiny.

Albacomp je vedoucím týmem maďarské ligy a dá se předpokládat, že i on vychází z úvahy o bodovém rozdílu v případě jejich porážky na půdě Nového Jičína. Proto jenom vysoké nasazení a zodpovědná hra v obraně může vést k úspěchu, v což všichni domácí fandové, spolu s basketbalovým týmem, věří.

Zároveň budou hráči doufat, že dlouhá přestávka mezi posledním basketbalovým zápasem v Novém Jičíně přivede do haly velký počet diváků i přesto, že zápas jde proti TV přenosu Eurocupu Nymburk – Bilbao (Španělsko). Hráči Geofinu po vítězství v Kolíně regenerují. Nikdo není vážně zraněn, mimo Michala Šturaly, a proto tým nastoupí ve své nejsilnější možné sestavě.

„Čeká nás velká výzva proti lídru maďarské ligy, který má velmi individuálně zdatné cizince. Poslední zápas v CEBLu Albacomp prohrál v Rakousku, a tím nám dal šanci, v případě vítězství, na celkový úspěch ve skupině,“ vypočítal novojičínský trenér Zbyněk Choleva. „Nic jiného než vítězství nebereme. Uchovat naději na postup, potažmo na vítězství v celé soutěži, nás k tomu zavazuje,“ prozradil kapitán David Hájek a uzavřel: „Těšíme se po dlouhé době na domácí prostředí a na podporu našich fanoušků.“