Hosté byli od samého začátku sehranějším týmem, dařilo se jim jak v útoku, tak i v obraně, a rychle vedli. Domácí skórovali až za stavu 0:7, ale i pak náskok soupeře rychle narůstal. Nejpilnějším střelcem byl Robert Šarovič, který proměnil takřka každý svůj střelecký pokus.

Ani druhá čtvrtina nepřinesla změnu situace. V domácím celku se dařilo pouze Diakitovi, novojičínského rozehrávače Ubillu se nedařilo bránit žádnému domácímu hráči.

Ani třetí čtvrtina neposkytla jiný obraz hry a v polovině hracího období narostl náskok hostí na 20 bodů. Od tohoto okamžiku se začalo konečně více dařit i domácím. V obraně několikrát skvěle doskočil Beechum a ukázal i v útoku alespoň část svého střeleckého umění. Rozehrál se také Ames a domácí začali pomalu umazávat slibný náskok soupeře.

Do poslední části hry vlétli Orli jako na křídlech. Za 90 sekund byl rozdíl pouhých 8 bodů a kouč hostí Choleva si bral oddechový čas. Po něm se hra vyrovnala a domácím se podařilo tři minuty před koncem jít poprvé do vedení. Přesto se nakonec radovali hosté.

BK Prostějov - Geofin Nový Jičín 82:86 (15: 25, 28:44, 46:59)

Body: Pruitt 23, Ames 20, Diakite 18, Staněk 7, Novák 6, Beechum 6, Dokoupil 2 - Ubilla 29, Šarovič 21, Reinberger 11, Pelikán 10, Walker 9, Hájek 6, fauly: 28:16, TH: 21/13 - 27/22, trojky: 5:6, 5 chyb: Dokoupil, Bosák (oba Prostějov)(doč, ki, cas)