Pardubice jsou tradičním soupeřem, který Novému Jičínu nejednou připravil nečekanou porážku, přestože bilance vzájemných utkání je jednoznačně na straně Novojičínských.

Nový Jičín využil volného středečního termínu zejména k léčbě různých zranění Šaroviče, Walkera, Ubilly. Tito hráči k zápasu v Pardubicích odjedou. S týmem se nepřipravuje Dušan Pandula, jehož zranění se ukazuje jako vážnější a o stavu jeho kotníku rozhodne až magnetická rezonance příští týden. Do Pardubic necestují ani Medek a Šturala, kteří nastoupí v II. lize mužů. Do zápasu již bude připraven kapitán týmu David Hájek.

„Máme Pardubicím co oplácet a uděláme vše proto, aby se to povedlo. Soutěž začíná být zase zajímavější vzhledem k posledním zdánlivě překvapujícím výsledkům. Myslím ale, že až tak překvapující nejsou. Dokazují jen obrovskou vyrovnanost týmů a samozřejmě, jak už to ve sportu bývá, i kolísavost výkonnosti,“ prozradil novojiíčnský trenér Zbyněk Choleva.

„V posledním našem ligovém zápase jsme si spravili chuť po utkání s Libercem, teď ještě musíme „spravit“ ten bod, který jsme pod Ještědem nechali. Už víme jak je důležité vstoupit do utkání na hřištích soupeře, zejména na „ledové ploše.“ Pokud nezamrzneme hned na začátku, věřím, že zápas dovedeme k zisku dvou bodů. Vždy je důležitý začátek a konec,“ dodal kapitán David Hájek.