S Opavou je bilance novojičínských hráčů stále negativní a vítězstvím by tuto bilanci srovnali na 35:35 vítězství a porážek. V těchto zápasech se nedá vycházet jen z tabulkového postavení, které Mlékárnu Miltru sice řadí do role favorita, ale atmosféra a hráčské nasazení opavských, v utkání s Novým Jičínem je vždy skvělé a zápasy mají velmi dobrou úroveň.

Pokud jsou v dobré pohodě bývalí hráči Nového Jičína Štec a Šoška a přidá se k nim Čarnecký, Blažek a Douša, musí každý tým hrát na plné obrátky. Proto se na tento zápas hosté připravovali bez přestávky, po utkání na Vyšehradě, velmi zodpovědně.

S týmem už trénuje Nerius Varnelis, který ze zdravotních důvodů nebyl v sestavě minulého kola. Ve čtvrtek se již poloviny tréninku zúčastnil i Robert Šarovič, ale jeho start je zatím pravděpodobně ohrožen. Operovaná noha ho po zátěži stále bolí. Hráči Miltry B také věří, že jako tradičně týmu pomůže i velké množství fanoušků, kteří z Nového Jičína do Opavy vždy přijedou.

„Opava hraje velmi dobře, zvláště doma, vždy nás trápí především svojí rychlostí a agresivitou. To jsou hlavní věci, se kterými si musíme v tomto zápase poradit. Jde o derby a proto se těším na dobrou atmosféru ve výborné hale,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„V opavské hale hrajeme v posledních zápasech vyrovnaná utkání, která většinou rozhodují detaily jak na útočné, tak na obranné polovině. Opava si na nás věří a i za pomoci skvělého domácího publika bude chtít zajisté sebrat favoritovi vítězství. My však máme stejné fanoušky i stejné cíle,“ uzavřel kapitán mužstva David Hájek.

Zápas začíná v 18.00. Rozhodčími utkání jsou Petr Vrážel, Vlastimil Kurz a Tomáš Holubek. Komisařem utkání je Pavel Šmíd.