V boji o 1. ligu se Nový Jičín utká s Olomoucí, která vyřadila v play-off Benešov a s vítězem série Přelouč – Rokycany, která je po víkendu nerozhodná 1:1. Čtvrtým účastníkem baráže o 1. ligu, která startuje 30. dubna, pak bude VŠB Ostrava, která bude hájit svou prvoligovou příslušnost. Týmy se utkají systémem každý s každým doma, venku a první dva celky si pak zajistí postup do 1. ligy.

Výborná návštěva sledovala v sobotu vyrovnaný duel. Hosté z Mladé Boleslavi totiž přijeli pouze s šesti hráči, ale drželi se až nečekaně dlouho, protože v poločase byl stav vyrovnaný 40:40.
Nový Jičín pak Středočechům mírně odskočil ve třetím dějství a zápas pak pro sebe definitivně zlomil až v závěrečné čtvrtině. Výsledkem bylo vítězství 83:69.

„Jsme rozhodně moc rádi, že jsme sérii ukončili u nás doma a nemusíme jezdit znovu do Mladé Boleslavi. Výsledek nakonec nevypadá tak, jak to ve skutečnosti probíhalo. Byl to hodně vyrovnaný zápas. Soupeři se hodně dařilo, měl skvělou střelbu, která se naopak nám moc nedařila. Až v poslední čtvrtině jsme agresivní obranou soupeře přejeli, dali jsme konečně pár jednoduchých košů a soupeři už nejspíše došly síly," vracel se k průběhu utkání trenér novojičínských basketbalistů Martin Zdražil, jehož tým půjde do baráže o 1. ligu s jasným cílem.

„Chceme za každou cenu postoupit a uděláme pro to maximum. Kdybychom nepostoupili, tak by to byl neúspěch," dodal závěrem trenér týmu, který coby nováček 2. ligy útočí na postup.

Play-off 2. ligy

BC NOVÝ JIČÍN – AŠ MLADÁ BOLESLAV 83:69 (21:23, 40:40, 64:61)

BC Nový Jičín: Pelikán 19, Křídlo 14, Buzek 11, Jakubu 10, Choleva 7, Zumer 7, Medek 7, Kelar 6, Kováč 2. Trenér: Zdražil.
Konečný stav série 2:0.