Vše začalo dokonce již v úterý při utkání 4. kola Českého poháru, ve kterém si Geofin poradil s B týmem BK Prostějov (114:52). Již dnes od 18.00 odehraje Nový Jičín na stejné palubovce televizní utkání 21. kola Mattoni NBL proti prostějovskému A týmu. Náročný program pak uzavře sobotní utkání play-off Středoevropské basketbalové ligy (CEBL), kde v semifinále Final four nastoupí Novojičínští proti rumunskému týmu BCM ELBA Timisoara.

Dnešní start bude v Prostějově a tamní Orli budou velmi těžkým soupeřem. Geofin se s nimi střetne v první lize již po 33. Hráči i fanoušci věří, že Nový Jičín přidá 19. vítězství ze vzájemných utkání. V týmu Prostějova proběhlo v posledních dnech několik změn, trenérským místem počínaje a hráčskou obměnou konče. Rovněž je známo, že tým v posledních dnech trápila i zranění, přesto je to velmi silný soupeř, nad kterým lze zvítězit jen při maximálním nasazení po celou dobu zápasu a kvalitní obranou jeho důležitých hráčů.

Nový Jičín se na očekávanou sérii připravoval celý týden s tím, že bylo využíváno nejenom tréninků, ale i regenerace tak, aby náročnou třídenní sérii mužstvo zvládlo. S týmem se nepřipravoval Rostislav Pelikán, kterého trápí viróza a Robert Šarovič měl částečné úlevy z důvodu tržné rány na víčku oka. O jejich startu bude rozhodovat lékař. K týmu se včera připojil i nový americký hráč Corey Muirhead, který se již podle potřeby zapojí do hry.

Po ligovém utkání se Geofin vrací domů pouze na vyspání a již v ranních hodinách odletí výprava, ve které jsou i VIP, na Final four do rumunského Timisoara, kde již v 18.00 hodin sehraje Nový Jičín semifinálové utkání s domácím týmem. Druhým semifinalistou je rakouský Kapfenberg a maďarský Székesvehérvár. Vítězové těchto semifinále se v neděli utkají o vítěze CEBLu (v 18.00 hodin místního času) a poražení o 3. místo (v 16.00 hodin místního času).

Novojičínští hráči by rádi zopakovali přinejmenším loňskou finálovou účast, i když ví, že s domácím týmem, který je v současnosti na 2. místě rumunské ligy, to nebude utkání jednoduché. Trenér má o domácím týmu pouze statistické údaje z jejich ligy.

„Zápasy s Prostějovem mají pro nás vždy příchuť moravského derby, a tak je i zápas vyhecovaný. Je škoda, že nový hráč s námi absolvoval jen jediný trénink a jeho zapojení do týmu bude, zejména s Prostějovem, složitější. Přesto jsme připraveni zápas v Prostějově rozhodnout v náš prospěch. Důležité bude pokrýt střelce z dálky a eliminovat přihrávky pod koš,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Do Rumunska jedeme s tím, že chceme hrát finále, jako v loňském roce.“

Jeho slova doplnil kapitán týmu David Hájek. „Když nebudu počítat tréninkový zápas Českého poháru, tak do nového roku chceme vstoupit nejen vítězně, ale i kvalitní předvedenou hrou. Pokud se nám v Prostějově podaří zvítězit, a to je, myslím, více reálně než kdy jindy, bude to dobrý odrazový můstek k víkendovému Final four,“ řekl rozhodně Hájek a uzavřel: „Protože to nejsou Olympijské hry, nechceme se jen zúčastnit, ale i vyhrát.“