Nováček druholigové skupiny C tak musel vyhrát oba dva závěrečné venkovní zápasy a navíc doufat v pomoc Karviné, která musela před soubojem s Novým Jičínem porazit celek KK Valašským Meziříčí.

Nový Jičín musel nejprve bezpodmínečně uspět v sobotu na palubovce sedmého Hladnova, kde se tamní domácí celek držel s favoritem v úvodní divoké čtvrtině, kterou Novojičínští vyhráli 31:30. Poté už se však projevila kvalita Nového Jičína.

„Do zápasu jsme nastoupili s jasným cílem vyhrát a šlapali jsme naplno. Soupeř hrál bez zábran, neměl co ztratit a dařilo se mu. Ze začátku jsme měli docela problém s obranou. Ve druhém poločase už rozhodla naše kvalita, kdy jsme si vytvořili náskok, který jsme udrželi až do konce. Podali jsme výborný týmový výkon," pochvaloval si trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil, jehož tým pak udržela v naději výhra Karviné nad KK Valašským Meziříčím 73:61.

Zdražil: Chceme jít dál

Před basketbalisty Nového Jičína tak byl jasný úkol. Výhra nad Karvinou, které šlo ale také ještě o postup, znamenala postup do play-off, kde se vešly pouze první dva celky dvanáctičlenné tabulky. Soupeř nastřílel hned v první čtvrtině pět trojek a po první desetiminutovce vedl 19:18. Zlepšený výkon Novojičínských měl pak za následek jejich poločasové vedení 41:38. O všem pak rozhodla třetí část hry, kdy Zdražilovi svěřenci spustili doslova uragán a prvních sedm minut vyhráli poměrem 21:2. Karviná dala ve třetí čtvrtině pouhé čtyři body a nakonec utrpěla debakl 55:87.

„Karviná mohla také ještě postoupit, takže rozhodně nic nevypustila. První poločas byl hodně vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině jsme trefili pár trojek a vyhráli jsme čtvrtinu 27:4, což bylo rozhodující," připomněl drtivou pasáž utkání šéf novojičínské lavičky, jenž vyzvednul skvělé výkony stěžejní trojice Jakubu, Pelikán, Medek.

Skvěle zvládnutý konec dlouhodobé části tak Nový Jičín vynesl do play-off 2. ligy, ve kterém se o postup do baráže o 1. ligu postaví celku Mladé Boleslavi, která vyhrála skupinu A. Série, která startuje v sobotu 2. dubna na palubovce soupeře, se hraje na dvě vítězná utkání. V Novém Jičíně se bude hrát 16. dubna a případný třetí duel by byl na programu o čtyři dny později ve statutárním městě Středočeského kraje.

„Známe některé její hráče, ale víceméně je pro nás Mladá Boleslav velkou neznámou. Dívali jsme se na statistiky, které jsou k dispozici na svazových stránkách. Chceme postoupit a první zápas nám hodně napoví," má jasno Zdražil, jenž má v rukávě ještě jeden trumf. „Ke konci sezony jsme totiž nemohli počítat se zraněnými hráči, kteří u nás hostují Choleva, Krutílek a Zumer. Doufám, že se uzdraví a ještě nám pomůžou. Naše síla by se tak ještě rapidně zvýšila," řekl závěrem trenér úspěšného celku.

21. kolo: TJ Gymnázium Hladnov - BC Nový Jičín 86:105 (30:31, 46:60, 67:82)

BC Nový Jičín: Pelikán 20, Křídlo 16, Medek 14, Omaník 14, Pindroch 14, Jakubu 11, Kelar 10, Kováč 5.

22. kolo: TJ Sokol Karviná - BC Nový Jičín 55:87 (19:18, 38:41, 42:68)

BC Nový Jičín: Jakubu 22, Pelikán 18, Medek 17, Pindroch 9, Křídlo 8, Omaník 5, Kelar 4, Panák 3, Kováč 1.

Jak do 1. ligy?Ze tří druholigových skupin postoupily do play-off pouze první dva celky, které vytvořily tyto dvojice:
BK Přelouč - SKB Rokycany
UP Olomouc - BC Benešov
AŠ Mladá Boleslav - BC Nový Jičín

Program série: Sobota 2. dubna, 16.30 v Mladé Boleslavi, sobota 16. dubna, 17.00 v Novém Jičíně. Případné rozhodující třetí utkání by se hrálo ve středu 20. dubna v Mladé Boleslavi.

Do baráže o 1. ligu doplní vítěze jednotlivých sérií ještě jeden celek z 1. ligy a čtveřice týmů si to pak rozdá systémem doma, venku o dvě postupová místa do 1. ligy.