Z triumfu se i letos radovali Norové Anders Mol a Christian Sørum, kteří ve finále porazili sympatické katarské hvězdy Cherifa s Ahmedem 2:1 (15, -19, 12). Olympijští vítězové a současné světové jedničky po vítězném mečbolu předvvedli oslavné salto vzad, i když v případě Søruma šlo spíše o kotoul.

„Obrovský dík patří organizátorům, kteří zde pořádají jeden z nejkrásnějších turnajů celého roku. Doufáme, že se sem vrátíme znovu nejen příští rok, ale budeme se vracet přinejmenším dalších deset let,“ prozradil Andreas Mol, že by si do Dolních Vítkovic rádi přijeli pro další trofej. S tou letošní mají už tři, turnaj vyhráli i v letech 2019 a 2022.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu, zápas o 3. místo muži, 4. června 2023, Ostrava. (Zleva) David Schweiner (CZE) a Ondřej Perušič (CZE).
Bez medaile. Příště jim snad dáme na budku, slíbil Američanům český dlouhán

Stejný úmysl mají i vítězky v soutěži žen z Brazílie. „Všechno je tu skvělé, doufáme, že se sem zase v dalších letech vrátíme,“ říkala dojatě Ana Patrícia, která s Rebeccou v roce 2019 na ostravské pláži stříbro. Letos si došla pro zlato s novou parťačkou Dudou, která v roce 2019 turnaj vyhrála s Agathou. „Jsem šťastná, že můžu hrát s Anou Patricií, obzvlášť tady v Ostravě před tak úžasným publikem,“ svěřila se Duda po finále, v němž porazily Američanky Cannon a Sponcil 2:1 (-17, 14, 12).

Bronz získaly Kanaďanky Melissa a Brandie po výhře nad švýcarskou dvojici Brunner - Hüberli 2:0 (16, 14) a Američané Milese Partain a Adrew Benesh, kteří porazili český pár Ondřej Perušič a David Schweiner 2:0 (14, 17).

Seriál turnajů Elite 16 bude pokračovat na začátku července ve švýcarském Gstaadu.