Perušičovi se Schweinerem vyšel start jejich šestého turnaje pod vysokou pecí parádně, v úvodním duelu skupiny A porazili Nizozemce van de Velda s Immersem 2:0 (17, 14). „Jsme hodně spokojení za takový vstup a zároveň je hodně důležitý bodový rozdíl, který se nám povedl v zápase, protože to je jeden z klíčů pro postup ze skupiny,“ byl spokojený David Schweiner.

Zápas Perušič, Schweiner - van de Velde, Immers (Niz.) 2:0. Foto: Deník/Jan Pořízek

Fotogalerie: Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024, Dolní Vítkovice, Perušič a Schweiner, 1. duel (6. 6. 2024)

„Omlouvám se, ale Perun mi během druhého setu hodil písek do krku, takže nemůžu mluvit, trošku ho tam ještě cítím,“ vysvětlil vzápětí. Jak k tomu došlo? „Po nahrávce jsem šel do mírného dřepu, a jak se Perun vehementně rozbíhal, tak mi písek nohou hodil do otevřené pusy. Prolítlo to opravdu hluboko,“ vylíčil kritický moment. „Pojďme se nepozastavovat nad tím, že David vykrývá můj útok s otevřenou pusou,“ smál se nehodě parťáka Ondřej Perušič. „S údivem! S údivem,“ žertoval i David Schweiner.

Českým jedničkám dobrá nálada vydržela i v úvodním setu jejich druhého zápasu. Cottafavu s Nicolaiem v něm porazili 21:14. „Velmi dobře jsme plnili taktické pokyny a podávali, kam jsme chtěli. Z toho plynuly jejich nevynucené chyby a větší tlak z naší strany,“ vrátil se Ondřej Perušič k úvodní sadě.

„Od druhého setu se naše hra zhoršila ve všech ohledech. Už se nám nedařilo tolik dostávat Italy pod tlak podáním, následně je bránit a zejména Cottafa v útoku i obraně zařídil několik klíčových bodů,“ viděl Ondřej Perušič důvod dvou prohraných sad 13:21 a 7:15.

Zápas Šépka, Sedlák - Boermans, de Groot (Niz.) 2:1. Foto: Deník/Pavel Netolička

Fotogalerie: Plázový volejbal, J&T Banka Ostrava Beach Pro, 1. kolo, Češi Šépka, Sedlák (6. 6. 2024)

Mladíci překvapili

O překvapení ve skupině D se postarali ve čtvrtek čeští mladíci Jakub Šépka s Jiřím Sedlákem. Do hlavní soutěže se dostali díky divoké kartě a hned v prvním utkání porazili další nizozemskou dvojicí Boermans a de Groot 2:1 (18, -10, 7). „Je to výborný den. Po tom, co v Ostravě bylo pár dnů zataženo a pršelo, tak se rozjasnilo. Vytáhlo to spoustu diváků do arény a to nás drželo nad vodou,“ radoval se Jiří Sedlák z prvního vítězství v Dolních Vítkovicích.

„Znamená pro nás, že pokud zahrajeme dobře i v dalších zápasech, tak si můžeme vybojovat postup. Už teď jsme blízko, protože dál jdou první tři týmy,“ vysvětlil Jakub Šépka. „Nesmíme ale polevit a musíme hrát každý zápas na maximum, abychom se dostali do play-off,“ dodal.

Fanzona v Dolních Vítkovicích. Foto: Deník/Jan Pořízek

Fotogalerie: Plážový volejbal, J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024, fanzóna (6. 6. 2024)

Češky svázala nervozita

ČEŠI V AKCI

Pátek 7. června - 10.20: Šépka, Sedlák – Pfretzschner, Winter (Něm.)
11.10: Hermannová, Štochlová – A. Vegé-Dépré, Mäder (Švýc.)
14.00: Perušič, Schweiner – Luini, Varenhorst (Niz.)
17.00: Hermannová, Štochlová – Stam Schoon (Niz.)
19.00: Šépka, Sedlák – George, Andre (Braz.)

Smůlu měly jediné české zástupkyně v turnaji žen. Ostravská rodačka Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, které startují s divokou kartou, hned v úvodu narazily ve skupině D na zkušené Kanaďanky Melissu a Brandie. Čtvrtému nasazenému páru podlehly 0:2 (-12, -21). „Zapomněla jsem, že tady už nejsem začátečník a byla jsem hrozně nervózní,“ svěřila se Marie-Sára Štochlová.

„Nebyla to jen Maruška,“ přiznala se i Barbora Hermannová. „Tohle jsou týmy, které vaší nervozitu nebo nejistotu chytnou za pačesy a udělají si z toho svoji extra sílu. Jsem ráda, že jsme na to ve druhém setu zareagovaly. Neříkám, že jsme s tím spokojené, to vůbec ne. Radši bychom hrály tie-break, ale jsem ráda, že jsme nedostaly dvakrát třináct,“ dodala Hermannová.