„Měsíc jsme trénovali v Praze, tři měsíce na Tenerife a teď zase v Praze,“ popsal Ondřej Perušič dlouhou přípravu. „I když byla poznamenána drobnějšími zraněními, byla úspěšná a doufám, že z ní budeme těžit,“ dodal.

Hornickou helmu si Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner odvezli z turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open 2019 spolu se stříbrnou medailí. Vloni poprvé sfárali pod zem.
Z písku pod zem za uhlím. Podívejte se, jak z Perušiče a Schweinera byli horníci

V této sezoně čekají světové trojky dva vrcholy – turnaj příští týden v Dolních Vítkovicích, který je nově zařazen do nejvyšší kategorie Elite 16, a mistrovství světa. Rozehráli se na dubnovém Challenge v Brazílii, kde skončili druzí.

„Zvažovali jsme, jestli se zúčastníme ještě turnaje v Kataru, ale nakonec jsme se rozhodli, že raději absolvujeme kvalitnější tří až čtyřtýdenní přípravu v Čechách,“ prozradil Perušič, že v Ostravě chtějí uspět i kvůli novému systému soutěží.

J&T Banka Ostrava Beach Open - zápas o 3. místo ženy, 6. června 2021 v Ostravě. Barbara Seixas de Freitas (BRA) a Carolina Solberg Salgado (BRA).
Podívejte se: Světové hvězdy v bikinách si i letos zahrají na ostravské pláži

„Dřív se počítaly čtyři nejlepší výsledky z posledních šesti turnajů. Teď už jsou to jenom tři z posledních čtyř turnajů. Jeden dva špatné výsledky tak mohou znamenat propad do kvalifikace, odkud je poměrně obtížné se dostat zpět. Tour je totiž ohromně vyrovnaná,“ vysvětlil.

Fanoušky oblíbení čeští showmani Perun a Dave hráli pod vysokými pecemi všechny tři ročníky čtyřhvězdičkové světové série - v roce 2018 skončili čtvrtí, v letech 2019 a 2021 druzí.

FIVB Světové série v plážovém volejbalu J&T Banka Ostrava Beach Open, 1. června 2019 v Ostravě. Čtvrtfinále ČR - Brazílie. Na snímku Álvaro Morais Filho (BRA).
OBRAZEM: Světové jedničky i vítězové z Tokia. Urostlí svalovci míří do Ostravy

Letos je turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro poprvé zařazen do nejvyšší kategorie Elite 16, hrát se bude na dvou pískových kurtech, další dva budou sloužit k tréninku. Kapacita tribun je 2500 míst. Vstupenky na turnaj se prodávají v síti Ticketportal.