Slunečné počasí přilákalo na běh, který byl rovněž zařazen do Lašské běžecké ligy, dosud největší počet startujících. Dětské kategorie obsadilo celkem 115 mladých běžců, mnozí s doprovodem rodičů, na startovní listině kategorie dospělých bylo nakonec zapsáno třiadvacet běžců.

Po odběhnutí závodu dětí, který proběhl v parku, následoval běh dospělých a v pravé poledne pak kondiční běh pro každého. Kromě cen pro vítěze byla připravená tombola pro děti i pro dospělé.

„Akce se uskutečnila za podpory města Nový Jičín, Klubu vodních sportů Laguna, okresního sdružení České lékařské komory a Cykloklubu Nový Jičín,“ řekla za organizátory Darina Krausová.

VÝSLEDKY

Hoši do 6. let: 1. Vojtěch Lasovský (LBK Kopřivnice), 2. Jakub Hanzelka (Štramberk), 3. Daniel Koleček (Nový Jičín), 4. Josef Býma (Hodslavice MBT), 5. Samuel Freiberk, 6. Miroslav Kubánek, 7. Jan Bezděk, 8. Jan Šustala (všichni Nový Jičín), 9. Chyistek Derik (Štramberk), 10. Lukáš Kellner (Kopřivnice), 11. Thobias Vavřík, 12. David Bezděk (oba Nový Jičín)

Hoši 7 - 8 let: 1. Jáchym Pollák (Nový Jičín), 2. Karel Michlík (LBK Kopřivnice), 3. Jan Sabela (Komorní Lhotka), 4. Jonáš Franta (Nový Jičín), 5. Adam Mikulenka (Bludovice), 6. Matěj Knesl, 7. Radim Vilček, 8. Theo Biskup, 9. Šimon Vavřík (všichni Nový Jičín)

Hoši 9 - 10 let: 1. Alex Biskup, 2. Tomáš Strnad, 3. Martin Beseda (všichni Nový Jičín), 4. Martin Válek (Frýdlant), 5. Jan Bukovjan, 6. Mikoláš Juřík (Nový Jičín)

Hoši 11 - 14 let: 1. Matyáš Beneš, 2. Vladimír Pollák, 3. Ondřej Mrklovský, 4. Vojtěch Janů (všichni Nový Jičín), 5. Lukáš Prašivka (Bernartice), 6. Ondřej Malina

Hoši 15 - 18 let: 1. Jan Skoupý (SKI-OB Šternberk)

Muži A: 1. Jakub Ambros (MK Kopřivnice), 2. Pavel Židlík (Santa Car Holešov), 3. Martin Kellner (MK Kopřivnice)

Muži B: 1. Tomáš Pop, 2. Tomáš Jurák, 3. David Hanke (všichni MK Kopřivnice)

Muži C: 1. Roman Baláž (Baláž Extreme Team), 2. Miroslav Vrobel, 3. Jiří Zátopek (všichni MK Kopřivnice)

Muži D: Jiří Strakoš (Tatra Kopřivnice), 2. Josef Kvita (MK Kopřivnice), 3. Bedřich Vynikal (Olomouc)

Dívky do 6 let: 1. Nikola Chovanečková (Štramberk), 2. Ema Feilhauerová, 3. Natálie Maternová (obě LBK Kopřivnice), 4. Alice Krausová (ZŠ Tyršova), 5. Nicol Novák, 6. Amy Chvísková (obě LBK Kopřivnice), 7. Tereza Čáňová (Zašová), 8. Safia Hallal (Nový Jičín), 9. Simona Šenkeříková, 10. Daniela Bačová (obě LBK Kopřivnice), 11. Vanda Křížková (Nový Jičín), 12. Amálie Hanzelková (LBK Kopřivnice), 13. Zuzana Sabelová (Třinec), 14. Lenka Sudolská (Nový Jičín), 15. Markéta Kelerová (NK Kopřivnice), 16. Klaudie Smětáková, 17. Šenkeříková, 18. Gabriela Kubelková (všechny Nový Jičín), 19. Magdaléna Kellenrová (NK Kopřivnice), 20. Vendula Lalinská (LBK Kopřivnice), 22. Amálie Juráková (Sokol Závišice)

Dívky 7 - 8 let: 1. Lucie Bačová, 2. Hana Soukalová (obě LBK Kopřivnice), 3. Kristýna Vanková (Martin), 4. Veronika Kubelková (Nový Jičín), 5. Vendula Kyselá (Šenov), 6. Anna Hanzelková (Nový Jičín), 7. Sabina Šipošová (LBK Kopřivnice), 8. Adéla Polláková (Nový Jičín), 9. Pavla Sopouchová, 10. Natálie Kosová (obě LBK Kopřivnice), 11. Adriana Kuchyňková, 12. Tereza Chmialová (obě Nový Jičín), 13. Julie Juráková (Sokol Závišice)

Dívky 9 - 10 let: 1. Viktorie Hanzelková (LBK Kopřivnice), 2. Sabina Fronová (Ostrava), 3. Vendula Skoupá (AK Šternberk), 4. Magdalena Sabelová (Komorní Lhotka), 5. Jana Kolenovská (Nový Jičín), 6. Ivana Masníková (obě Nový Jičín), 7. Eliška Krausová (ZŠ Tyršova), 8. Leila Hallal (Nový Jičín), 9. Lucie Popová (Veřovice), 10. Kateřina Mrklovská, 11. Klára Smětáková, 12. Lucie Kobová (všechny Nový Jičín)

Dívky 11 - 14 let: 1. Karolína Vanková (Martin), 2. Eliška Juráková (MK Kopřivnice), 3. Karolína Malinová (Nový Jičín)

Dívky 15 - 18 let: 1. Lucie Vašková (Nový Jičín)

Ženy: 1. Adéla Esentierová (Baláž Extreme Team), 2. Jana Svobodová (Ostrava)