K prvnímu turnaji vycestoval trojlístek závišických benjamínků na tradiční cenu města Bohumína a všichni si vedli výborně. Nejprve se v nejlehčí váze, do 27 kg, představil Filip Hanzelka. Svou nezkušenost vynahradil bojovností a odvahou a odměnou mu bylo 3. místo na stupních vítězů, když dokázal porazit i daleko vyzrálejší borce. Potom na bohumínské tatami nastoupil Tomáš Indrák. V kategorii do 35 kg měl mezi judisty z Ostravy, Opavy a Frýdku–Místku těžkou pozici. V rozhodujícím boji o třetí příčku ale porazil na ippon ostravského Jiřího Jeřábka a bral bronzovou medaili.

Ve váze do 29 kg narazil Radek Rýpar na svého tradičního soupeře Ondřeje Labského z Baníku Ostrava. „S tímto talentovaným benjamínkem měl Radek vyrovnanou bilanci, ostatně jejich zápasy nikdy nemají papírového favorita. Odhodlání závišického borce bylo patrné už od prvních sekund a po půl minutě, po perfektně provedené nožní technice de aši harai, složil Labského na ippon,“ popsal za Judo Závišice Libor Kahánek a doplnil: „Další zápasy si už Radek dokázal pohlídat. Všechny vyhrál před časovým limitem a stanul na nejvyšší příčce stupňů vítězů.“

Následující víkend se konal mikulášský turnaj v Karviné. Závišické Judo vyslalo na toto klání čtyři borce v různých věkových kategoriích. Mladší žák Lukáš Vaculík měl tentokrát trochu smůlu, když mu ve váze do 54 kg utekla jen o vlásek bronzová medaile a zůstal těsně pod stupni vítězů, na 4. místě. Naopak, v kategorii starších žáků nad 60 kg se Davidu Hyvnarovi dařilo vše, na co sáhl. Všechny zápasy ukončil před koncem a zaslouženě bral zlatou medaili.

Na vítězné vlně se stále veze i závišický talent Radek Rýpar a ani na turnaji v Karviné tomu nebylo jinak. Pěti vyhranými zápasy na ippon si prodloužil svou neporazitelnost a opět obsadil v kategorii benjamínků do 28 kg 1. místo. Ve stejné váze se tentokrát nedařilo Filipu Hanzelkovi, který zůstal v poli poražených.