Moravskoslezský kraj zve širokou veřejnost na další závod v běhu na lyžích ze seriálu s názvem „Pohár Beskydské magistrály“. Akce je určená široké veřejnosti a proběhne v Beskydech v běžeckém areálu Bílá u zámečku v sobotu dne 25. února.

Závodit se bude v deseti kategoriích od těch nejmladších až po nejstarší, a to na tratích o délce 2 až 10 kilometrů. Na vítěze čekají zajímavé věcné ceny. Navíc je především pro dětské návštěvníky (nejen pro závodníky) připraven doprovodný program.

Přihlásit se lze elektronicky. Uzávěrka přihlášek je v pátek 24. února ve 12 hodin. Mimořádně se lze přihlásit v závodní kanceláři v prostoru startu v den závodu do 9 hodin. Start je plánovaný přesně v 10 hodin, kdy vyrazí na trať nejmladší kategorie. Více informací o Poháru Beskydské magistrály najdete na www.msregion.cz.

Na běžky mohou lyžaři do Beskyd přijet i jen tak. Předtím než se rozhodnou, do které části Beskyd se vydat, mohou se podívat na stránky Beskydské magistrály. Tam se díky systému GPS on-line sledování sněžných roleb dozví, kde jsou trasy čerstvě upravené, díky webovým kamerám zjistí, jaké kde panuje počasí a mnoho dalších informací, což návštěvníkům pomůže v rozhodování, kde se krásně „sklouznout“. Nápomocen může být i plánovač běžeckých tras.