Dres Black Volley vedle osmi Čechů oblékalo jedenáct cizinců z osmi zemí. „Licenci jsme vloni koupili v okamžiku, kdy už byl hráčský trh rozebraný. Neměli jsme žádnou zkušenost s extraligou a nasekali spoustu chyb. Věřím, že jsme se z nich poučili a tohle je první krok,“ představil Michal Provazník, předseda klubu, který hraje zápasy ve Frýdku᠆-Místku a trénuje ve Frýdlantu, nového trenéra Jakuba Salona.

Sedmatřicetiletý kouč přišel z Ústí nad Labem, které Beskydy pod vedením Srba Slobodana Prakljačiče v posledním utkání předčasně ukončené sezony porazily 3:2 a tím svého soupeře poslaly na poslední místo tabulky. Smlouvu podepsal Salon ve čtvrtek na dva roky s opcí. „Řekli jsme si, že nejdřív bude trenér a pak budeme dotahovat další věci,“ řekl Provazník.

Jak bude vypadat nový tým? „Zatím nebudeme říkat jména těch, kteří by měli přijít. Jistotu mají naši mladí Drozd, Pospíšil, Prokůpek, Míšek. A samozřejmě zůstává kapitán Široký. Další bude záležet na trenérovi,“ vysvětlil předseda. Asistentem trenéra se stal Marek Tomáš, který bude částečně zastávat i funkci sportovního manažera.