„Šlapanice se snaží hrát moderní, rychlý, pestrý a důrazný volejbal. Kvalitním servisem jsme je chtěli odtáhnout od sítě a znemožnit jim dobře přijímat. Na tréninku jsme sice pozorovali, že holky mají herní krizi, a s tím jsme bojovali obě utkání, když v útoku nebyl správný důraz, ale holky plnily taktiku, kdy jsme se snažili měnit rytmus hry, a pochopily, že kvalitní ulívka na ně bude platit," vyjádřil se trenér volejbalistek Bílovce Vítězslav Pjentak.

Program 7. a 8. kola: Sobota 31. října, první utkání od 10.00, OP Prostějov - Nový Jičín, Opava - Bílovec.

Nejdramatičtější koncovku nabídl třetí set druhého utkání, kdy Bílovec prohrával 22:24, 24:25 a 26:27, ale přesto nakonec slavil výhru 29:27. „I když nám moc nešel příjem, skvělý servis, hra v poli, bojovnost, a hlavně práce bloků nám pomohly k vítězství. Několikrát jsme otáčeli koncovky setů, kde se ukázala síla mančaftu," pochvaloval si Pjentak.

Vedoucí celek tabulky z Nového Jičína čekal premiérový duel na půdě soupeře, když se utkal s rezervou extraligové Ostravy, kam před sezonou přešly některé hráčky celku z Happy Sport Opava. Oba zápasy byly vyrovnané od začátku až do konce, i když výsledek prvního zápasu tomu nenasvědčuje. Hráčky Nového Jičína však zvládly koncovky všech tří setů, a braly tak tři body.

„V posledním setu nastoupila na smeč nejzkušenější Elblová, a ta nás hodně potrápila, ale i tak jsme dokázaly otočit koncovku v náš prospěch, když jsme prohrávaly už o osm bodů. V prvním zápase se nám dařilo hodně v útoku. Po otočeném třetím setu jsme měly obrovskou radost," vzpomínala na zdařilý obrat nahrávačka Nového Jičína Lenka Václaviková, jež moc dobře věděla, že ambiciózní soupeř se bude ve druhém mači snažit o odplatu.

„Domácí přestaly dělat zbytečné chyby a začalo se jim dařit ve všech činnostech, i díky dobré práci nahrávačky Šípové. My se občas vyhodily v útoku a nevzaly nějaký příjem," hodnotila druhé vystoupení novojičínských volejbalistek Václaviková.

Nový Jičín nakonec druhý zápas prohrál až v pátém setu. „Odvezly jsme si cenné čtyři body a jsme spokojené. Jsem ráda, že se nepoložíme, když se nám v jednom setu nedaří, a do dalšího jsme schopny nastoupit naplno," pochvalovala si novojičínská nahrávačka. Oba celky se několikrát podivovaly nad výroky sudích. „Některá jejich rozhodnutí byla na obě strany až zvláštní. Zápas byl dlouhý a náročný, ale divácky určitě atraktivní," dodala Václaviková.

Výsledky 5. a 6. kola:

Šlapanice - Bílovec 1:3 (20, -21, -23, -20) a 0:3 (-24, -16, -27). Bílovec: Polášková, Stoklasová, Procházková, Zelená, Kratochvílová, Míčková, libero Ondrušová. Střídala: Kyprová. Trenéři: Pjentak a Surák.

Ostrava B - Nový Jičín 0:3 (-22, -21, -23) a 3:2 (-23, 18, 22, -22, 12). Nový Jičín: Václaviková, Kohoutová, Pacherová, Jurasová, Pavelková, Bartoňová, Karásková, Burgertová, libero Bujnošková.