Volejbalistky ŠSK Bílovec začaly v úvodních sobotních zápasech ve velkém stylu, když nenašly žádného přemožitele. Set ztratily pouze s družstvem Hlincovky. O den později pak domácí svěřenkyně trenérů Šloffa a Křivánka porazily Příbram, ale prohrály se Znojmem 1:2. Celkových 17 bodů stačilo na konečné druhé místo.

Vítězná Hlincovka nasbírala stejný počet bodů a při shodném poměru setů musel o vítězi prvního finálového kola rozhodovat až počet uhraných míčů. Bílovecká děvčata však i přesto získala výtečné 2. místo, které je dobrým startem pro druhé finálové kolo.

Nový Jičín čekala daleká cesta

Druhý okresní zástupce v Českém poháru starších žákyň cestoval k utkáním druhé osmičky do Jilemnice. Novojičínský tým trenérky Kvitové vstoupil do duelů ve skupině dvěma výhrami, ale následné porážky a závěrečná výhra nad Brnem znamenaly v nabité tabulce konečné páté místo.

„Tabulka byla opravdu vyrovnaná a nakonec musel mezi námi a Libercem rozhodovat poměr míčů. Nakonec nám vyšlo alespoň páté místo. Nedělní výsledky úplně promíchaly pořadí. V třetí osmičce, která se hrála v Plzni, mě velmi překvapilo, že Ostrava skončila až poslední," přiznala trenérka novojičínských volejbalistek Marcela Kvitová.

Turnaj druhé osmičky pořádal volejbalový oddíl z Vrchlabí, ale zápasy se odehrály v nedaleké Jilemnici. „Hrálo se v nádherné hale, ale cesta byla hodně zdlouhavá. Cestovali jsme totiž vlakem. Domácí byli ale vstřícní a snažili se nám zápasy přeložit, abychom mohli včas odjet domů," dodala Kvitová.

Český pohár nyní čeká závěrečné vyvrcholení. Pravidla Českého poháru mluví jasně. Za umístění v 1. a 2. finálovém kole získávají družstva body, které se následně sečtou do celkové tabulky, které určí celkového vítěze Českého poháru 2014.

Druhé finálové kolo a zároveň vyhlášení vítěze Českého poháru se uskuteční od 7. do 9. března v hale ZŠ Komenského v Bílovci za účasti všech 24 družstev z celé České republiky.