Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílovecká volejbalová bašta sbírá nadále cenné úspěchy

Bílovec - Školní sportovní klub (ŠSK) Bílovec momentálně zažívá velmi úspěšné časy. Jeho volejbalový klub má na svém kontě řadu úspěchů. Ženy reprezentují město v 2. lize, juniorky se porvou o postup do 1. ligy a řadu mládežnických týmů čeká vyvrcholení sezony na mistrovství České republiky.

12.4.2013
SDÍLEJ:

Starší žačky, vedené Vítězslavem Pjentakem (vlevo nahoře) a Peterem Šloffem (vpravo dole), se staly vítězkami českého poháru a zajistily si postup na mistrovství České republiky, které se uskuteční v Brně. Foto: ŠSK Bílovec

ŠSK Bílovec se však, kromě volejbalu, zaměřuje ještě na fotbal, který má v Bílovci dlouholetou tradici. První fotbalový klub byl založen v roce 1928. „Vždy se kladl velký důraz na mládežnickou základnu, která i dnes tvoří velmi kvalitní zázemí pro ligové oddíly Moravskoslezského kraje," připomněl prezident klubu Peter Šloff.

V roce 1993 byl zpracován Projekt sledování, výběru a výchovy mladých fotbalistů v Bílovci, který byl prakticky prvopočátkem éry rozvoje sportu v Bílovci. Základní filozofií celého projektu bylo vychovávat takové hráče, o které bude zájem ve velkých oddílech, a ponechávat si ty hráče, kteří budou bílovecký region dobře reprezentovat ve vyšších mládežnických soutěžích. „Tato filozofie se v dalších letech stala vodítkem i pro jiné sporty, zejména pro volejbal. Řada našich odchovankyň hraje nejvyšší volejbalovou soutěž. Oba sporty tvoří i program sportovních tříd Školního sportovního klubu IR-Progres Bílovec, který našel své působiště na ZŠ Komenského v Bílovci. Mladí fotbalisté a volejbalistky jsou soustředěni ve třídách se zvýšenou péčí o tělesnou výchovu, se zaměřením hochů na fotbal a dívek na volejbal. Tyto třídy jsou v 5. 9. ročníku," seznámil s výchovou mladých sportovců v Bílovci Peter Šloff. V klubu působí i olympijsky vítěz, mistr republiky a účastník mistrovství světa, bývalý fotbalista Libor Radimec. Prezidentem ŠSK je již zmiňovaný Peter Šloff, jenž společně s Petrem Huděcem zrealizoval myšlenku projektu a byl u zrodu a založení ŠSK Bílovec. ŠSK ve svém vývoji prošel i změnami ve svém názvu. U zrodu ŠSK stála firma Minec, dalším pokračovatelem byla Raiffeisen Bank a v poslední době byla hlavním garantem firma IR-Progres.

Největší úspěchy klubu

K nejcennějším úspěchům volejbalového ŠSK patří následující vavříny: 1. místo na mistrovství ČR základních škol v kategorii starších žákyň v roce 2005, 1. místo v českém poháru starších žákyň v roce 2006, 2. místo na mistrovství ČR základních škol starších žákyň v Liberci v roce 2009, 3. místo na mistrovství republiky starších žákyň v roce 2006, 3. místo v českém poháru starších žákyň v roce 2008, 4. místo v českém poháru starších žákyň v roce 2007. V letošní probíhající sezoně si bílovecký volejbal cení nejvíce 1. místa v českém poháru starších žákyň, 7. místa ve 2. lize žen a vítězství krajského přeboru juniorek. V příští sezoně by v Bílovci rádi skončili s týmem žen do 5. místa a stabilizovali kádr. Cílem juniorek je vybojovat si postup do 1. ligy a se staršími žákyněmi by se rádi dostali do finále českého poháru a postoupili na mistrovství ČR.

Bílovec žije mládežnickým sportem

Město Bílovec rozhodlo, v rámci plnění volebního programu, o výstavbě nové sportovní víceúčelové haly, která zabezpečila nejen možnost přípravy sportovců v zimních měsících, ale vyřešila i nedostatek prostorů pro tělesnou výchovu a sport. „Máme také vybudované hřiště a hrací plochu s umělým trávníkem za spoluúčasti města Bílovec," dodal Peter Šloff. Při náročné práci s mládeží se ŠSK spoléhá na podporu města Bílovec a rodičů jednotlivých členů ŠSK a morální a materiální podporu sponzorů ŠSK. Bílovecký oddíl patří svou aktivitou, rozsahem tréninkového procesu a výsledky mezi největší mládežnické oddíly v Moravskoslezském kraji. „Taky přispívá k naplnění celospolečenského cíle v boji proti drogám, alkoholu a kriminalitě mládeže. Věříme, že všichni příznivci mládežnického sportu a ŠSK nám umožní nadále zkvalitňovat práci s mládeží a dosahovat co nejlepších výsledků v domácí i zahraniční konkurenci," přeje si závěrem prezident klubu Peter Šloff. Volejbalový klub pořádá od roku 2001 tradiční Bílovec cup starších a mladších žákyň, který se uskuteční v květnu. Od roku 2007 pořádá ŠSK také finále českého poháru starších žákyň a od stejného roku navíc zářijovou kvalifikaci českého poháru starších žákyň.

ZAČNĚTE HRÁT VOLEJBAL!!!

Noví zájemci o volejbal z Bílovce a okolí (3. 4. třída) se mohou hlásit vždy v úterý a ve čtvrtek ve 14 hodin ve sportovní hale ZŠ Komenského v Bílovci (trenéři Sajdová, Bzonková, Šloff, tel: 775650055).

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ODCHOVANKYNĚ KLUBU:

Reprezentace ČR:

Nikol Sajdová (účast na ME kadetek Francie, ME juniorek Estonsko, liga mistrů s Prostějovem, momentálně působí v německé Bundeslize).

Extraliga žen:

E. Lubojacká Frýdek-Místek

L. Polášková Olomouc

P. Polášková Ostrava

B. Minářová Frýdek-Místek, Prostějov

M. Dušková Frýdek-Místek, Ostrava

Extraliga juniorek:

M. Kaletová Olomouc, D. Polášková Ostrava, P. Faldíková Olomouc, M. Lodňanová Frýdek-Místek, Z. Ondrušková Ostrava, B. Kaletová Frýdek-Místek, N. Donée Ostrava, Ž. Jarošová Frýdek-Místek, P. Dubová Ostrava, J. Polanská Ostrava, L. Mičková Opava.

ŠSK BÍLOVEC Volejbalový oddíl

Vznik klubu: 1993

Členové:

Peter Šloff prezident a jednatel klubu

Petr Gelnar sportovní ředitel

Libor Radimec sekretář

Vítězslav Pjentak místopředseda

Kamil Hoš hl. organizační pracovník (volejbal)

Jan Gelnar zdravotník a masér

Tomáš Wachtarczyk doprava

Hlavní partneři volejbalového klubu: MSV PRODUKT s.r.o., MSV STUDÉNKA s.r.o., HANZA METAL s.r.o., OSTRAVAPOLBETA, GRATTIS, NC LINE s.r.o., TIGRESSA s.r.o., Město BÍLOVEC, AUTODOPRAVA Martin Schenk.

Trenérská rada:

Ženy - Vítězslav Pjentak, Josef Stoklasa.

Juniorky - Markéta Kudělová, Kamil Hoš.

Starší žákyně: Peter Šloff, Vítězslav Pjentak.

Mladší žákyně: Lada Bzonková.

Přípravka: Yvona Sajdová.

Asistentky: Markéta Ondrušová, Kristýna Fusíková.

Volejbalové týmy ŠSK Bílovec v této sezoně:

Ženy - 2. liga - Pjentak, Stoklasa - 7. místo

Juniorky krajský přebor - Kudělová, Hoši - 1. místo - postup na kvalifikaci do 1. ligy ČVS (26. 28. 4. 2013)

Starší žákyně A - krajský přebor - Šloff, Pjentak 1. místo, český pohár st. žákyň - 5 turnajů (září březen ) 1. místo - přímý postup na MČR do Brna (3. 5. 5. 2013)

Starší žákyně B - krajský přebor - Bzonková, Šloff - 7. místo

Mladší žákyně - moravský pohár - Bzonková - 1. místo, postup na MČR do Brna (1. 2. 6. 2013)

Minivolejbal (roč. 1999, 7. 8. třída) - Šloff - okresní přebor ZŠ - 1. místo, krajský přebor ZŠ - 1. místo postup na MČR do Brna (21.-22. 6. 2013)

Autor: Dalibor Tobola

12.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tak vypadá vítězný model architektů Terezy Hozové a Davida Grabce z Bílovce. Jednotlivá zastavení křížové cesty budou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Ilustrační foto.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Dvojitý úspěch novojičínských basketbalistů: výhra v soutěži a postup v poháru

Basketbalisté Nového Jičína se nejprve v neděli dočkali druhého vítězství v nové sezoně 1. ligy, sk. Východ, když v domácím prostředí zdolali rezervu Opavy 79:68 a ve středu pak uspěli i ve 3. kole českého poháru, když z palubovky druholigové Holice přivezli postup po vítězství 75:65.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení