VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílovecká volejbalová bašta sbírá nadále cenné úspěchy

Bílovec - Školní sportovní klub (ŠSK) Bílovec momentálně zažívá velmi úspěšné časy. Jeho volejbalový klub má na svém kontě řadu úspěchů. Ženy reprezentují město v 2. lize, juniorky se porvou o postup do 1. ligy a řadu mládežnických týmů čeká vyvrcholení sezony na mistrovství České republiky.

12.4.2013
SDÍLEJ:

Starší žačky, vedené Vítězslavem Pjentakem (vlevo nahoře) a Peterem Šloffem (vpravo dole), se staly vítězkami českého poháru a zajistily si postup na mistrovství České republiky, které se uskuteční v Brně. Foto: ŠSK Bílovec

ŠSK Bílovec se však, kromě volejbalu, zaměřuje ještě na fotbal, který má v Bílovci dlouholetou tradici. První fotbalový klub byl založen v roce 1928. „Vždy se kladl velký důraz na mládežnickou základnu, která i dnes tvoří velmi kvalitní zázemí pro ligové oddíly Moravskoslezského kraje," připomněl prezident klubu Peter Šloff.

V roce 1993 byl zpracován Projekt sledování, výběru a výchovy mladých fotbalistů v Bílovci, který byl prakticky prvopočátkem éry rozvoje sportu v Bílovci. Základní filozofií celého projektu bylo vychovávat takové hráče, o které bude zájem ve velkých oddílech, a ponechávat si ty hráče, kteří budou bílovecký region dobře reprezentovat ve vyšších mládežnických soutěžích. „Tato filozofie se v dalších letech stala vodítkem i pro jiné sporty, zejména pro volejbal. Řada našich odchovankyň hraje nejvyšší volejbalovou soutěž. Oba sporty tvoří i program sportovních tříd Školního sportovního klubu IR-Progres Bílovec, který našel své působiště na ZŠ Komenského v Bílovci. Mladí fotbalisté a volejbalistky jsou soustředěni ve třídách se zvýšenou péčí o tělesnou výchovu, se zaměřením hochů na fotbal a dívek na volejbal. Tyto třídy jsou v 5. 9. ročníku," seznámil s výchovou mladých sportovců v Bílovci Peter Šloff. V klubu působí i olympijsky vítěz, mistr republiky a účastník mistrovství světa, bývalý fotbalista Libor Radimec. Prezidentem ŠSK je již zmiňovaný Peter Šloff, jenž společně s Petrem Huděcem zrealizoval myšlenku projektu a byl u zrodu a založení ŠSK Bílovec. ŠSK ve svém vývoji prošel i změnami ve svém názvu. U zrodu ŠSK stála firma Minec, dalším pokračovatelem byla Raiffeisen Bank a v poslední době byla hlavním garantem firma IR-Progres.

Největší úspěchy klubu

K nejcennějším úspěchům volejbalového ŠSK patří následující vavříny: 1. místo na mistrovství ČR základních škol v kategorii starších žákyň v roce 2005, 1. místo v českém poháru starších žákyň v roce 2006, 2. místo na mistrovství ČR základních škol starších žákyň v Liberci v roce 2009, 3. místo na mistrovství republiky starších žákyň v roce 2006, 3. místo v českém poháru starších žákyň v roce 2008, 4. místo v českém poháru starších žákyň v roce 2007. V letošní probíhající sezoně si bílovecký volejbal cení nejvíce 1. místa v českém poháru starších žákyň, 7. místa ve 2. lize žen a vítězství krajského přeboru juniorek. V příští sezoně by v Bílovci rádi skončili s týmem žen do 5. místa a stabilizovali kádr. Cílem juniorek je vybojovat si postup do 1. ligy a se staršími žákyněmi by se rádi dostali do finále českého poháru a postoupili na mistrovství ČR.

Bílovec žije mládežnickým sportem

Město Bílovec rozhodlo, v rámci plnění volebního programu, o výstavbě nové sportovní víceúčelové haly, která zabezpečila nejen možnost přípravy sportovců v zimních měsících, ale vyřešila i nedostatek prostorů pro tělesnou výchovu a sport. „Máme také vybudované hřiště a hrací plochu s umělým trávníkem za spoluúčasti města Bílovec," dodal Peter Šloff. Při náročné práci s mládeží se ŠSK spoléhá na podporu města Bílovec a rodičů jednotlivých členů ŠSK a morální a materiální podporu sponzorů ŠSK. Bílovecký oddíl patří svou aktivitou, rozsahem tréninkového procesu a výsledky mezi největší mládežnické oddíly v Moravskoslezském kraji. „Taky přispívá k naplnění celospolečenského cíle v boji proti drogám, alkoholu a kriminalitě mládeže. Věříme, že všichni příznivci mládežnického sportu a ŠSK nám umožní nadále zkvalitňovat práci s mládeží a dosahovat co nejlepších výsledků v domácí i zahraniční konkurenci," přeje si závěrem prezident klubu Peter Šloff. Volejbalový klub pořádá od roku 2001 tradiční Bílovec cup starších a mladších žákyň, který se uskuteční v květnu. Od roku 2007 pořádá ŠSK také finále českého poháru starších žákyň a od stejného roku navíc zářijovou kvalifikaci českého poháru starších žákyň.

ZAČNĚTE HRÁT VOLEJBAL!!!

Noví zájemci o volejbal z Bílovce a okolí (3. 4. třída) se mohou hlásit vždy v úterý a ve čtvrtek ve 14 hodin ve sportovní hale ZŠ Komenského v Bílovci (trenéři Sajdová, Bzonková, Šloff, tel: 775650055).

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ODCHOVANKYNĚ KLUBU:

Reprezentace ČR:

Nikol Sajdová (účast na ME kadetek Francie, ME juniorek Estonsko, liga mistrů s Prostějovem, momentálně působí v německé Bundeslize).

Extraliga žen:

E. Lubojacká Frýdek-Místek

L. Polášková Olomouc

P. Polášková Ostrava

B. Minářová Frýdek-Místek, Prostějov

M. Dušková Frýdek-Místek, Ostrava

Extraliga juniorek:

M. Kaletová Olomouc, D. Polášková Ostrava, P. Faldíková Olomouc, M. Lodňanová Frýdek-Místek, Z. Ondrušková Ostrava, B. Kaletová Frýdek-Místek, N. Donée Ostrava, Ž. Jarošová Frýdek-Místek, P. Dubová Ostrava, J. Polanská Ostrava, L. Mičková Opava.

ŠSK BÍLOVEC Volejbalový oddíl

Vznik klubu: 1993

Členové:

Peter Šloff prezident a jednatel klubu

Petr Gelnar sportovní ředitel

Libor Radimec sekretář

Vítězslav Pjentak místopředseda

Kamil Hoš hl. organizační pracovník (volejbal)

Jan Gelnar zdravotník a masér

Tomáš Wachtarczyk doprava

Hlavní partneři volejbalového klubu: MSV PRODUKT s.r.o., MSV STUDÉNKA s.r.o., HANZA METAL s.r.o., OSTRAVAPOLBETA, GRATTIS, NC LINE s.r.o., TIGRESSA s.r.o., Město BÍLOVEC, AUTODOPRAVA Martin Schenk.

Trenérská rada:

Ženy - Vítězslav Pjentak, Josef Stoklasa.

Juniorky - Markéta Kudělová, Kamil Hoš.

Starší žákyně: Peter Šloff, Vítězslav Pjentak.

Mladší žákyně: Lada Bzonková.

Přípravka: Yvona Sajdová.

Asistentky: Markéta Ondrušová, Kristýna Fusíková.

Volejbalové týmy ŠSK Bílovec v této sezoně:

Ženy - 2. liga - Pjentak, Stoklasa - 7. místo

Juniorky krajský přebor - Kudělová, Hoši - 1. místo - postup na kvalifikaci do 1. ligy ČVS (26. 28. 4. 2013)

Starší žákyně A - krajský přebor - Šloff, Pjentak 1. místo, český pohár st. žákyň - 5 turnajů (září březen ) 1. místo - přímý postup na MČR do Brna (3. 5. 5. 2013)

Starší žákyně B - krajský přebor - Bzonková, Šloff - 7. místo

Mladší žákyně - moravský pohár - Bzonková - 1. místo, postup na MČR do Brna (1. 2. 6. 2013)

Minivolejbal (roč. 1999, 7. 8. třída) - Šloff - okresní přebor ZŠ - 1. místo, krajský přebor ZŠ - 1. místo postup na MČR do Brna (21.-22. 6. 2013)

Autor: Dalibor Tobola

12.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 18 810 Kč

Finanční a investiční poradci a příbuzní specialisté Referent odboru investic a životního prostředí Městského úřadu Fulnek - investiční technik. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:15.3.2018. Platové zařazení: 10. platová třída, možnost postupného přiznání osobního příplatku. Charakteristika vykonávané práce: Zajišťování přípravy investičních akcí, zpracovávání investičních záměrů podle zadání, způsobů financování, projektové přípravy apod. Zpracovávání rozpočtů a plánů nákladů na přípravné a projektové práce. Zajišťování realizace investičních akcí včetně dozorování průběhu realizace investic, výběr a koordinace dodavatelů a jiných účastníků stavby, přebírání prací, příprava, uzavírání a provádění změn smluv, prověřování a zajišťování úplnosti investiční dokumentace a zpracovávání zápisů a protokolů o předání staveb, zajišťování odstraňování nedostatků v průběhu jejich realizace. Průběžná kontrola čerpání finančních prostředků z rozpočtu. Vzdělání: Minimálně vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání technického směru. Jiné požadavky: znalost práce s PC ( zejména Word, Excel, PowerPoint), řidičský průkaz skupiny B. Požadované doklady: Profesní životopis se zaměřením na popis vykonávaných činností., Výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce. Ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání. Zaslané materiály budou uchazečům vráceny spolu s písemným vyrozuměním o výsledku výběrového řízení. Předpokládaný nástup: dle dohody.Přihláška musí obsahovat: přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení a titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního příslušníka, datum a podpis. Přihlášku a výše uvedené materiály doručte na podatelnu městského úřadu do 27.03.2018 na adresu: Městský úřad Fulnek, tajemník městského úřadu, nám. Komenského 12, 742 45 Fulnek, v zalepené obálce s označením VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ č. 2/2018 - neotvírat, s uvedením adresy podavatele. Přihlášky doručené po tomto datu nebudou do výběrového řízení zařazeny (touto lhůtou je stanoveno datum, kdy musí být přihláška doručena na výše uvedenou adresu, nikoliv odeslána uchazečem).. Pracoviště: Město fulnek [2], nám. Komenského, č.p. 12, 742 45 Fulnek 1. Informace: Rostislav Musila, +420 556 770 870.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč

Elektromechanici Elektomechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:24.4.2017.A:14.3.2018.Místo výkonu práce:Zakázky firmy dle potřeby ČR + zahraničí.Požadujeme:Řidičský průkaz skupiny B.Znalost angličtiny výhodou.Platná výhláška 50/1978 Sb.-výhodou.Zaměstnanecké výhody:Příspěvek na stravování.Telefonicky:Pondělí až neděle od 7:00 do 19:00 hodin.. Pracoviště: E.i.e. elektro s.r.o., Zahradní, č.p. 683, 743 01 Bílovec 1. Informace: Tomáš Kupka, +420 723 001 836.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 13 000 Kč

Odborní maséři ve zdravotnictví Masér (ve zdravotnictví). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: a: 9.3.2018, Pracovní pozice masér, plavčík. Práce ve směnném provozu. Podmínkou absolvovaný masérský kurs.. Pracoviště: Therápon 98, a.s., Štefánikova, č.p. 1301, 742 21 Kopřivnice. Informace: Romana Bartoňová, +420 556 870 183.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství Lesní 15 000 Kč

Kvalifikovaní pracovníci v lesnictví a příbuzných oblastech Pracovníci v zemědělství a lesnictví. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 15.3.2018 Jedná se o práce v zemědělství - ošetřování a práce s koňmi a v lesnictví - přibližování dřeva s koňmi, Požadavky: ŘP sk. C nebo T výhodou, není podmínkou, vztah ke koním, vhodné i pro asolventy SOU se zaměřením na chov zvířat., Možnost ubytování., Kontakt: telefonicky p. Holášek 734 442 028. Pracoviště: Josef holášek, 742 56 Sedlnice. Informace: Josef Holášek, +420 734 442 028.


Extraliga házenkářů: Kopřivnice - Frýdek Místek
25

Extraliga házenkářů: Kopřivnice doma v derby padla

Odstraňování spadlých stromů - Rýmařovsko
6

Region potrápil silný vítr. Hasiči odklízeli stromy a plechy

Lidé mohou získat dotaci na čističky i topení

/FOTOGALERIE/ Finanční příspěvek na vybudování malých domovních čistíren odpadních vod a na zřízení ekologického vytápění svých domů mohou získat obyvatelé Nového Jičína.

Jachtaři se opět sejdou ve Sněžence

/POZVÁNKA/ Také letos Kulturní a informační centrum Sněženka v Sedlnicích hostí jachtaře Moravskoslezského kraje a přátele jachtingu. Setkání se uskuteční dnes od 13 hodin v sále KIC Sněženka a návštěvníci se mohou těšit na pestrý a určitě zajímavý program.  

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Polsko omezilo nedělní prodej. Lidé se však nákupů jen tak nevzdají

ANKETA/ Polské supermarkety i maloobchodní prodejny zely minulou neděli poprvé od 90. let prázdnotou. V zemi totiž začal platit nový zákon omezující ve většině obchodů nedělní prodej.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT