První duel však Novému Jičínu nevyšel a nakonec prohrál po pěti setech.

„První zápas byl z naší strany zatím asi nejhorší v sezoně. V každém setu byly obrovské herní výkyvy, prohrávaly jsme i o deset bodů. Ostrava nastoupila bez první nahrávačky, ale na jejich výkonu to nebylo moc znát. My hrály jen v sedmi hráčkách kvůli indispozici smečařky. Zápas byl dlouhý a plný zvratů, my jsme měly chvílemi problém na příjmu i soustředit se na důležité míče v koncovce, což se bohužel promítlo ve výsledku," připomněla zisk pouze jednoho bodu novojičínská nahrávačka Lenka Václaviková.

V následném druhém střetnutí už však hostující hráčky, kterým patří aktuální 2. příčka, potvrdily své kvality a po výsledku 3:0 braly tři body.

„Nedělaly jsme zbytečné chyby a nenechaly jsme si soupeřky odskočit na více než tři body. Pokud děláme to, co si řekneme před zápasem, hrajeme v poklidu a uvolněně, většinou nemá soupeř šanci. Jen škoda, že jsme neměly na zápas druhého rozhodčího, některé momenty nemá šanci jediný rozhodčí vidět. Tohle by měl svaz taky dořešit, ať se nesnižuje kvalita soutěže," zdůraznila Václaviková. Novému Jičínu patří aktuálně druhá pozice.

Volejbalistky Bílovce čekaly duely u lídra z Opavy a domů se nakonec vracely se dvěma porážkami 0:3.

„Soupeř byl velmi silný a kvalitní, se zkušenostmi z první ligy.V prvním utkání nás přehrával ve všech herních činnostech. Navíc se nám zranila nahrávačka a po prvním setu odstoupila blokařka. Ve druhém utkání jsme míchali se sestavou a holky začaly bojovat. Hra se vyrovnala, ale opět přišla zkažená podání, a následné chyby na příjmu pomohly soupeři dostat se ke své hře. Ve třetím setu jsme až do koncovky vedli, ale znovu přišla chyba na podání a i přes velkou bojovnost v poli jsme nestačili výsledek zvrátit," konstatoval kouč bíloveckých volejbalistek Vítězslav Pjentak.

Bílovec tak zůstává v tabulce se čtyřmi body předposlední a příště hostí v sobotu 5. listopadu Šlapanice u Brna. „Pořád mám pocit, že si některé hráčky hrají, co chtějí a neposlouchají. Navíc tolik pokažených servisů, to je až neskutečné. O přístupu k utkání a tréninku ani nemluvím. Čeká nás přestávka, tak zkusíme zapracovat na problémech, které nás trápí," doplnil závěrem Pjentak.