Do semifinále proklouzl druhý tým základní části po výhře 3:1 na zápasy nad USK Praha. Poslední zápas čtvrtfinále absolvovali hráči před týdnem, na regeneraci tak měli dost času. „Hráči měli volno jen v sobotu. Přes drobné zdravotní problémy jsou všichni v pořádku,“ ujistil Dvořák.

Ačkoli zápas začíná nezvykle až ve 20 hodin a kryje se se čtvrtfinále českých hokejistů na mistrovství světa v Kanadě, v Novém Jičíně všichni věří, že hráče požene za vítězstvím plná hala fanoušků. „Prostějov ve čtvrtfinále s Ostravou prokázal velmi dobrou formu. Doufáme, že se nám podaří hrát tak kvalitní obranu, abychom ho ale porazili,“ poukázal trenér Zbyněk Choleva s tím, že soupeř má převahu výškovou i váhovou. „Doufám však, že si s tímto handicapem poradíme.“

Podle kapitána novojičínských basketbalistů Davida Hájka je Prostějov o třídu těžším soupeřem než pražský USK. „Naše vzájemná utkání jsou vždy vyrovnaná a ani teď to zřejmě nebude jinak,“ upozornil Hájek, který věří v to, že postup do finále zabezpečí jen stoprocentní výkon celého týmu. „Opět budeme spoléhat na sílu domácího prostředí a vyrovnanost kádru, což vidím jako největší výhodu pro úspěšné zvládnutí semifinálových bojů. Pro semifinále volím heslo Vítězství se rodí v hlavě,“ burcuje Hájek.