Novojičínský celek trenéra Romana Kratochvíla projel dvaadvaceti zápasy dlouhodobé části jako utržený vagón a hned ve 21 případech slavil vítězství. Nestačil pouze na v zápase posílené orlovské céčko, jemuž podlehl 6:10.

Nový Jičín spoléhal na silnou čtveřici Kamil Knybel, Tomáš Kratochvíl, Dominik Černocký a Jan Valošek. V cestě za historickým postupem do 2. ligy bude stát Novému Jičínu okresní rival z Kopřivnice, který nakonec uhájil druhou příčku, s jedenáctibodovým odstupem před dvojicí Rožnov pod Radhoštěm, Zlín B.

Oba okresní zástupci, jež byli v letošní sezoně ve 3. lize nováčky, tak budou ihned usilovat o postup do 2. ligy. Kopřivničtí svěřenci Ladislava Meredny zaostali za lídrem z Nového Jičína o pouhých pět bodů. V sezoně si připsali 18 vítězství, 1 remízu s orlovským céčkem a 3 prohry dvakrát s Novým Jičínem a hned v prvním kole na stolech nakonec sedmé Strážnice.

Kopřivnická Tatra se mohla opřít o posilu Jana Holáně, jenž hrává střídavě také 1. ligu, a který si ve dvouhře připsal pouhé dvě porážky. Tým dále skvěle doplňují Radovan Polášek, Michal Masnica, Ota Schwarz a Filip Loukota. Třetiligové finále se rozběhne už tuto sobotu od 14 hodin v novojičínské hale v Loučce.

Program finále play-off 3. ligy:

1.utkání

Sobota, 5. dubna 14.00

TJ Nový Jičín - Tatra Kopřivnice

2. utkání

Sobota, 12. dubna 15.00

Tatra Kopřivnice - TJ Nový Jičín

Případné 3.utkání

Neděle, 13. dubna 10.00

TJ Nový Jičín - Tatra Kopřivnice