„Je nás skupina devíti lidí, kteří hrajeme golf, někdo začíná, někdo to hraje již delší dobu. Po nějakém golfovém hraní vznikla myšlenka, že by bylo dobré, kdybychom získali v Novém Jičíně nějakou lokalitu, kde bychom si mohli vybudovat cvičné hřiště a vlastně provozovat trénink na tento sport v rámci města“, říká jeden z pěti členů správní rady klubu, František Merenda.

U zrodu 1. městského golfového klubu Nový Jičín stáli Petr Merenda (prezident klubu), František Merenda, Radek Lowak a Ota Staněk, kteří spolu se Zdeňkem Eliášem tvoří správní radu. V dozorčí radě jsou pak Pavel Tomáš, Lumír Konvičný, Karel Němeček a Evžen Bajer. Celá devítka novojičínských golfových příznivců začala na začátku loňského září pátrat po vhodných lokalitách, aby se po asi deseti neúspěšných pokusech dopátrala k tomu, že na hřišti v Bludovicích se neprovozuje žádný sport. A tak se v březnu letošního roku se zástupci Sokola Bludovice dohodla na pronájmu sportovního areálu na deset let.

„Domluvili jsme, že tady vložíme investice a ze hřiště vybudujeme tréninkovou louku, kterou chceme protáhnout ještě o padesát metrů dále, na dvě stě metrů. Opravili jsme vstupní budovu, kde je recepce, zprovoznili jsme sociální zařízení. Bude zde cvičný bankr na krátkou hru, celkem tady budou tři stanoviště“, sdělil dále Merenda a pokračoval: „Jsme občanské sdružení, vše hradíme ze svých peněz. Spočítali jsme si, že ježdění například do Rožnova na trénink je velká ztráta času, až dvě hodiny, navíc drahé vstupy i ceny. U nás by to mělo být pro ty, co golf hrají nebo se jej chtějí naučit, cenově dostupnější, a je to navíc po ruce.“

Dále prozradil plány do budoucna. „Příští rok chceme vstoupit do golfové asociace s tím, že by se tady zahájila činnost pro nábor členů ze širokého okolí. Máme dohodnutou tréninkovou záštitu z rožnovského golfového klubu, kdy tady budou jezdit tři profesionální trenéři a veřejnost, která se chce z golfu něco naučit. Pokročilejší se mohou zdokonalovat. Časem bychom chtěli založit i klub mládeže,“ vyjmenoval Merenda.
„Golf hrají i v Novém Jičíně od těch nejmenších až po ty poněkud odrostlejší, třeba i sedmdesátníky. Hlavně jsme to dělali proto, abychom si umožnili provozovat náš koníček s návazností, že do toho zapojíme i veřejnost. Očekáváme, že když vstoupíme do asociace, domluvíme se s okolními kluby na nějakých výměnách a spolupráci,“ pokračoval.

„Důležitý je trénink, a potom je až vlastní hra, jako ve všech sportech. Mimo golf se na travnaté ploše budou pořádat i mládežnické fotbalové turnaje,“ zdůraznil Merenda a uzavřel: „Ve smlouvě je dáno, že pokud tady budou chtít místní hrát fotbal anebo zahájit nějakou činnost, že jim budou umožněny tréninkové hodiny i zápas. Je to na domluvě“.

Vstup do bludovického tréninkového golfového areálu je zdarma, za poplatek je zakoupení košíku. Vstup na odpaliště ke cvičné louce je za 40 Kč a je časově neomezen, 40 míčků stojí 40 Kč. Pro rodinu jsou připraveny k zakoupení balíčky. Provoz je denně od 9 do 19 hodin, zahájení sezóny bude závislé na počasí. (jak)