Bravo! Extraligová Kopřivnice doma srazila Duklu Praha

Ve strhující atmosféře, ve které je hnalo téměř osm stovek diváků, si došli pro další cenný skalp a potvrdili, že se z kopřivnické palubovky budou v letošním ročníku odvážet body jen velmi těžko. Extraligoví házenkáři Kopřivnice si totiž v domácím prostředí vyšlápli na obhájce mistrovského titulu, když pražskou Duklu porazili 34:32.

15.10.2017

KH Kopřivnice – HC Dukla Praha 34:32Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

„Bylo to moc hezké utkání a o to nám jde. Chceme, ať fanoušci vidí špičkové zápasy s napětím až do konce. Věděli jsme, že Dukla u nás musela vyhrát, protože v minulém kole ztratila. Nejdůležitější bylo, že se kluci soupeři vyrovnali hned od začátku a Dukla nešla do výraznějšího vedení,“ uvědomoval si trenér aktuálně třetí Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Pražany v úvodu držel Petržala, jenž lapil sedmičky Mynáře a Rachače. Házenkáři z hlavního města si udržovali nejtěsnější náskok, a když šla Dukla čtyřmi góly v řadě do vedení 11:9, přišel ve 23. minutě kopřivnický time-out. Ten souboru Lubomíra Veřmiřovského evidentně prospěl, protože za neustálého povzbuzování domácího kotle přišly důležité zákroky znovu výborného Žingora a v poslední vteřinách první půle to na sebe vzal Bukovský, jenž vyrovnal na poločasových 14:14.

PARÁDNÍ KULISA POMOHLA K DALŠÍMU SKALPU

Zkraje druhé půle se znovu několikrát předvedl Petržala a ve 38. minutě vedli hosté 20:18. Poté však přišel kopřivnický čtyřgólový uragán, který znamenal obrat na 22:20 a domácí diváci byli ve varu. Čtvrt hodiny před koncem vedli Kopřivničtí již 24:21 a Dukla musela sebrat zbytky sil při oddechovém čase. V tu dobu aplaudovala domácím celá hala, která hnala Kopřivnici za dalším cenným triumfem.

Dukla však pět minut před koncem srovnala na 28:28 a drama mohlo začít nanovo. Mistr z uplynulé sezony pak třikrát bleskově zareagoval na domácí vedení a pokaždé srovnal krok. Až na gól Hardta, jenž odehrál stejně jako Rachač velmi dobré utkání, už hosté nedokázali zareagovat a na druhé straně tak zvyšoval Fulnek již na 33:31. Dvougólový náskok už pak Kopřivnice uhájila a v závěru ji mohli fanoušci ocenit potleskem ve stoje.

Na sražení Dukly se výrazně podílel sedmigólový Fulnek, kterému sekundovali s šesti zásahy Bukovský a Střelec. Hlavním klíčem k dalšímu cennému triumfu byl však znovu výtečný týmový výkon.

„Bylo to strašně těžké, protože v momentě, kdy jsme dali gól, tak jsme pak okamžitě inkasovali. V tom to bylo náročné. Dukla předváděla parádní přechod do útoku. Čekal nás silný a sehraný celek, který je silný na všech postech. Je to pro nás velmi cenné vítězství,“ přiznal po závěrečném dramatu kouč Kopřivnice, jenž přiznal, že coby hráč zvládal dramatické závěry utkání mnohem lépe.

„Jsou to teď strašné nervy,“ usmál se Veřmiřovský, jenž se před sezonou přesunul ze hřiště na lavičku, a který nezapomněl poděkovat diváků za parádní kulisu. „Ta byla opravdu vynikající. Přišla skoro plná hala a jsem rád, že jsme fanoušky mohli odměnit dvěma body,“ dodal spokojeně Veřmiřovský, jehož tým čeká tuto neděli 22. října v 10.30 hodin pohárový duel na palubovce druholigových Maloměřic.

Dukla tak po remíze u nováčka ze Strakonic dopadla na horké kopřivnické palubovce ještě hůře a s pěti body je aktuálně osmá. „Kopřivnici musím pogratulovat, protože bojovala do poslední minuty a vítězství si zasloužila. My jsme si ho nezasloužili. V prvním poločase jsme měli proměňovat šance a vést o čtyři branky. V posledních patnácti minutách jsme soupeře dokázali v útoku dostat pod tlak, ale stejně jsme potom inkasovali. Závěr už byl vabank,“ komentoval utkání trenér Dukly Jan Josef.

Extraligový kolotoč si nyní dává reprezentační pauzu a další utkání čeká Kopřivnici až v sobotu 4. listopadu od 16 hodin v Lovosicích.

KH KOPŘIVNICE – HC DUKLA PRAHA 34:32 (14:14)
Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmičky: 3/6 – 5/6. Vyloučení: 7:5, ČK Mynář – Šůstek, Patzel. Diváci: 780.
KH Kopřivnice: Žingor, Kuba – Střelec 6, Rachač 4, Jan Gřes 1, Mička 1, Petřík 4/2, Unger, Hardt 4, Fulnek 7/1, Švébiš, Hanus 1, Mynář, Bukovský 6. Trenéři: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml.
Nejvíce branek Dukly Praha: Sviták 6/1, Mubenzem 5, Syřínek 5/3.

Zbylé výsledky 6. kola: Plzeň – Fr.-Místek 31:20, Hranice - Zubří 23:31, Nové Veselí - Jičín 24:24, Strakonice - Brno 24:23, Karviná - Lovosice 26:26.

15.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vzpomínkové setkání k 28. výročí listopadových ve Frenštátě pod Radhoštěm.
12

Na setkání zazněla také Modlitba pro Martu

Paraglidistu sundali ze stromu hasiči.

Zavětveného paraglidistu museli ze stromu sundat hasiči

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.

Se záchodky to v okrese není tak zlé

Podle záchodu poznáš kulturu národa, praví jedno přísloví. Dá se říci, že na Novojičínsku to s veřejně přístupnými záchodky není špatné.

Deník nám fandí: ŠSK Bílovec

Redakce bude každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňovat skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.