Úvodní duel série zvládlo před dvěma stovkami diváků lépe favorizované Fučko, které ve svém domácím prostředí na hale SOU přehrálo Jokerit 5:2, i díky dvěma zásahům Bednáře a v sobotu tak bude útočit na postup do semifinále.

Druhou ryze novojičínskou dvojicí je nováčkovský souboj mezi Trojanovicemi a Tornádem Nový Jičín, který začal lépe pro Tornádo, které si do haly na Čeladné dojelo pro první vítězství v sérii, když po dramatickém průběhu slavilo výhru 4:3.

Čtvrtý celek po základní části z Oder, který se může spolehnout na své pověstné bouřlivé fanoušky, je v sérii proti Hukvaldům blíže semifinále, když na domácí palubovce otočil poločasové manko a nakonec se radoval z výhry 7:2, kterou hattrickem řídil Martin Zagol.

Třetí tým základní části a nejofenzivnější celek soutěže z Opavy, který se opírá o nejlepšího střelce soutěže Krčmaříka, jenž se připomněl na úvod play-off čtyřmi góly, se snaží zaskočit novojičínský Top Dogs, který v prvním dílu série nevyužil v úvodním poločase řadu gólových šancí a nakonec padl ve Slezsku 3:6. V sobotu se tak bude v domácí hale ABC snažit o prodloužení série.

Čtvrfinále play-off – 1. zápasy: 

FU Kopřivnice – Jokerit Kopřivnice 5:2 (3:0)

B: J. Bednář 2, R. Bartoš, J. Závodný, P. Střelec – K. Prchal, P. Kružliak. Diváci: 220. Stav série 1:0.

G.T. Trojanovice – 1.FC Tornádo Nový Jičín 3:4 (1:1)

B: I. Maruchnič, Ra. Košelík, P. Klimpar – L. Polónyi 2, F. Bartoň, P. Plešek. Diváci: 120. Stav série 0:1.

Ferram Opava – Top Dogs Nový Jičín 6:3 (3:1)

B: L. Krčmařík 4, J. Tůma, J. Žurek - J. Šimek, M. Bajger, L. Uhlíř. Diváci: 73. Stav série 1:0.

 

Beach Boys Odry – Růžové Tlapičky Hukvaldy 7:2 (1:2)

B: M. Zagol 3, L. Maléř 2, L. Hurta, F. Veselý – F. Korneta, A. Fojtík. Diváci: 100. Stav série 1:0.

 

1. kolo play-out – 1. zápasy: 

Komárovice – Dragons Nový Jičín 6:0. Stav série 1:0. Krmelín – Orlová 7:9. Stav série 0:1.

 

Program čtvrtfinále play-off – 2. zápasy: 
Sobota 17.2., 17.00 Top Dogs Nový Jičín – Ferram Opava (hala ABC), 20.15 Jokerit Kopřivnice – FU Kopřivnice (hala ZŠ Emila Zátopka).
Neděle 18.2., 19.15 Růžové Tlapičky Hukvaldy – Beach Boys Odry (hala Brušperk), 20.00 1.FC Tornádo Nový Jičín – G.T. Trojanovice (hala ABC).