Favorizovaného rivala z Karviné dokonale zaskočili v jeho domácím prostředí, kde vyhráli vůbec poprvé v historii samostatné české soutěže. Házenkáři Kopřivnice, kteří v týdnu nezvládli pohárové utkání na palubovce druholigového MHK Karviná, předvedli v neděli před obědem parádní výkon, když v 5. kole české nejvyšší soutěže zvítězili nad karvinským Baníkem a desetinásobným mistrem ČR 32:31.

Kopřivnický celek trenéra Vávry vstoupil do utkání nebojácně a ve 14. minutě vedl s Karvinou, do které se před sezonou vrátil památník zlatých karvinských časů Alexander Radčenko, 10:7. „Od té doby jsme byli lepším týmem. Na Karvinou jsme se velice dobře připravovali. Kluci pochopili, že pokud budou dodržovat taktické pokyny a nebudou hrát individuálně, tak cesta k úspěchu funguje," hledal klíče k nedělním výhře trenér extraligové Kopřivnice Ivo Vávra.

Dalším důležitým momentem byl kopřivnický nástup do druhé půle.

Z poločasového vedení 18:16 bylo totiž rázem náskok šesti branek 22:16. Kopřivničtí pak zodpovědně a pozorně bránili a důležité zákroky předváděl také brankář Žingor. Směrem dopředu se pak mohli spolehnout na téměř nezastavitelného Jana Gřese. Autorovi deseti branek sekundoval šestigólový Bukovský.

„Vstup do druhého poločasu nám vyšel skvěle. Velmi dobře jsme tam zvládli přesilovku a vedení jsme si dokázali udržet až do konce. Kdybychom se vyvarovali výpadku, tak jsme to mohli zvládnout i větším rozdílem, ale konec jsme si to pohlídali," pochvaloval si šéf kopřivnické lavičky, jenž navíc nemohl naplno využívat služeb nedoléčeného kanonýra Rachače, který chodil vypomáhat alespoň do obrany a na starost měl také sedmimetrové hody.

HCB KARVINÁ - KH KOPŘIVNICE 31:32 (16:18)
Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 8:5, ČK: Hanisch - Rachač. Diváci: 858.
Nejvíce branek Karviné: S. Mlotek 7, Hanisch, Jan Užek, Solák a Frančík po 4.

KH Kopřivnice: Žingor 1, Chalupa – Lipový, Střelec 1, Rachač 3/2, Veřmiřovský, Zima, Jan Gřes 10, Hečko 2, Mička 2, Petřík 1, Hanus 3, Mynář 3, Bukovský 6. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylé výsledky 5. kola: Plzeň - Nové Veselí 36:19, Lovosice – Litovel 40:26, Jičín - KP Brno 20:25, Hranice - Zubří 23:24, Frýdek-Místek - Dukla Praha 30:34.

O nedělním utkání, stejně jako o pohárovém duelu, se ještě více dočtete v zítřejším týdeníku Region.