Bez bodového zisku se vrátili ze svých venkovních dvojutkání národní házenkáři a házenkářky Studénky. Prvoligoví muži cestovali nejprve na hřiště prvního týmu tabulky, Plzně-Újezdu, kde po vyrovnaném prvním poločase 8:8 nakonec favorizovanému soupeři podlehli 15:21. I na druhý den čekal Studénku celek z popředí tabulky.

Studénečtí národní házenkáři sice vedli po polovině utkání v Opatovicích nad Labem 12:9, ale po závěrečném hvizdu mohli slavit domácí, kteří po dramatickém závěru zvítězili 20:19.

V nejvyšší soutěži hrající ženy Studénky čekal zápas v Blovicích. V přímém souboji o desáté místo byly nakonec úspěšnější domácí hráčky, jež zvítězily 11:8 a odsunuly Studénku na předposlední místo prvoligové tabulky. Na druhý den se pak Studénka představila v Tymákově, kde už v poločase ztrácela sedm branek, aby konečné skóre bylo 20:5 pro domácí.

Druholigoví národní házenkáři Albrechtiček vyzvali o víkendu oba brněnské celky v soutěži. Jako první se jim postavila do cesty Moravská Slavia Brno, která se nakonec mohla radovat z výhry 23:16. Ani proti lídrovi tabulky, Drakenu Brno, se Albrechtičkám nepodařilo bodovat, i když favorita notně potrápily, protože v poločase vedly jednobrankovým rozdílem 6:5. Brňané nakonec zápas otočili a po výsledku 14:12 mohli slavit zisk vydřených dvou bodů.

Další utkání čeká novojičínské zástupce až příští neděli, 8. června.

Muži i ženy Studénky vyzvou Rokytnici (ženy od 9.30, muži od 11), druholigové Albrechtičky pak od 14 hodin přivítají Vítkovice.