„Odveta bude o něčem jiném,“ tušil po pondělní vysoké výhře nad Slovinci kouč české reprezentace Tomáš Neumann. A měl naprostou pravdu. Český tým neměl včera tak dobrý vstup do utkání, naopak byli to slovinští futsalisté, kdo byl v prvních deseti minutách odvážnější a nebezpečnější. Přesto se jako první opět prosadil český výběr. Na střílenou přihrávku si v 18. minutě počkal u tyčky Novotný a pokořil slovinského brankáře Pertouta. „Slovinci se poučili z minulého utkání. Ale to jsme čekali. Hráli jsme velmi dobře odzadu a skoro k ničemu je nepustili,“ řekl Neumann.

Hubený náskok drželi Češi až do 30. minuty, kdy z nenápadné střely přes obránce navýšil vedení Sláma. A to i přes obrovskou šanci Brkiče, jenž ani na dva pokusy nedokázal zblízka dostat míč do české branky. Nejprve balon vyrazil brankář Meller, podruhé na brankové čáře bránící Novotný. Slovinci toužili dát alespoň jeden gól, ovšem výborný Meller jim v tom zdatně bránil. „Dvě utkání s nulou, to je proti Slovinsku výborný výsledek,“ radoval se Neumann.

Ten po zápase hráčům poděkoval za dobrou práci a rozdal jim individuální tréninkové plány. „Nyní se rozjedeme domů a kluci se budou individuálně připravovat na březnovou kvalifikaci,“ popsal další plány reprezentantů jejich kouč.

Český národní tým se o postup na lednový šampionát v Maďarsku utká v březnu se starými známými z minulé kvalifikace na ME 2007 Chorvatskem a Bosnou a Herzegovinou. K nim přibude vítěz kvalifikační skupiny B, ve které se za čtrnáct dní v Bulharsku utkají týmy Litvy, Arménie a Estonska.

Česko – Slovinsko 2:0 (1:0)

Branky a nahrávky:. 18. Novotný (R. Mareš), 30. Sláma (Kopecký). ŽK: Rešetár, Frič (oba ČR). Rozhodčí: Czene, Kovačič. Diváci: 400.

ČR: Meller – Novotný, R. Mareš, Dlouhý, M. Mareš – Frič, Kopecký, Rešetár, Sláma. Trenér: Neumann.

Slovinsko: Pertout – Mordej, Kragelj, Oskedar, Uršič – Osojnik, Drobnič, Brkič, Čujec – Vrhovec, Sovdat. Trenér: Andrej Dobovičnik.