Ta se odehraje v termínu od 19. do 22. března na zimním stadionu v Ostravě-Porubě a český národní tým se o postup na lednový šampionát v Maďarsku utká se starými známými z minulé kvalifikace na ME 2007 Chorvatskem a Bosnou a Herzegovinou. K nim přibude vítěz kvalifikační skupiny B, ve které se za čtrnáct dní v Bulharsku utkají týmy Litvy, Arménie a Estonska.

„Chtěli jsme generálku odehrát v Ostravě, nebo blízkém okolí, protože tam hrajeme za měsíc kvalifikaci. Nakonec jsme si vybrali Brušperk, protože tam hraje ligu Jistebník, přijdou se na nás podívat diváci a v neposlední řadě to tam známe a víme, že je tam velmi dobré zázemí pro futsal,“ uvedl hlavní trenér českého národního týmu Tomáš Neumann.

Divákům se představí, mimo dlouholeté opory Jistebníku Tomáše Sluky, z kraje už jen exjistebnický Jan Janovský, jenž hájí barvy polského Janga Katovice. „Už není čas na nějaké zkoušení. Tým pro nadcházející kvalifikaci je kompletní a chceme ho jen herně sladit,“ vysvětlil Neumann.

I proto si s asistentem Vlastimilem Bartoškem rozhodli pozvat ke dvěma zápasům právě Slovince. „Vybrali jsme si je záměrně, protože jsou typově podobní s týmem Chorvatska a Bosny. Hrají velmi podobně, jako tyto dva celky,“ potvrdil Neumann.

I když v obou utkáních půjde českým tým za vítězstvím, neméně důležité bude předvést na hřišti dobrou a efektivní spolupráci. „Vždycky chceme vyhrát, ale především nám jde o to přenést z tréninku do zápasu různé herní a standardní situace, abychom byli dobře připraveni na kvalifikační zápasy,“ řekl Neumann.

Favority třetí kvalifikační skupiny pro ME by měli být Češi. Kouč ale varuje i před Chorvaty. „Jsme spolu v kvalifikační skupině potřetí za sebou. Jednou postoupili oni, dvakrát my. Nejsme jednoznační favorité,“ upozornil Neumann.

Cena vstupenky na jeden přípravný zápas se Slovinskem je 50 korun. Budou prodávány v hale před utkáním.

Nominace pro dvojutkání se Slovinskem

Brankáři: Libor Gerčák (Vysoké Mýto), Tomáš Meller (Chrudim). Hráči do pole: Martin Dlouhý (Eco Investment Praha), David Frič David (Eco Investment), Jan Janovský (Jango Katovice), Marek Kopecký (Chrudim), Radovan Kroulík (Chrudim), Michal Mareš (Havlíčkův Brod), Roman Mareš (Chrudim), Jiří Novotný (Eco Investment Praha), Lukáš Rešetár (Chrudim), Zdeněk Sláma (Eco Investment Praha), Tomáš Sluka (Chrudim)
Náhradníci: Petr Krayzel (Brankář, Jistebník), David Cupák (Helas Brno), Pavel Formánek (Chrudim), Pavel Novotný (Vysoké Mýto), Petr Pleyer (Eco Investment Praha), Radek Polášek (Jango Katovice), Martin Hrdina (Mladá Boleslav), Petr Oliva (Mladá Boleslav), Michal Belej (Tango Brno).