Sotva před časem ukončili uplynulou sezonu, už se v plné síle připravují na sezonu 2016. Cyklisté novojičínské stáje Team Forman Cinelli zažili v letošním roce několik cenných úspěchů a celkem dvanáctkrát se na stupních vítězů postavili na nejvyšší stupínek.

Z úspěchů Formanu ční především titul amatérského mistra ČR pro Ondřeje Fierlu, který zvládl nejlépe dojezd na Lysou horu a jenž se stal také celkovým vítězem kategorie A v Slezském poháru amatérských cyklistů. V kategorii žen pak skončila na druhém místě Jana Chmurová, jenž obléká také dres Formanu. „Ondrův republikový titul je určitě největší úspěch.

Team Forman Cinelli pro sezonu 2016: Petr Hudeček, Antonín Lant, Ondřej Fierla, Rostislav Brokeš, Eduard Hrachovina, Václav Prejda, Lukáš Papula.

Pak také vítězství na naší srpnové Grand Prix, kterou vyhrál Petr Hudeček," vracel se k uplynulé sezoně sportovní manažer Team Forman Cinelli Ondřej Bezunk. Forman čekal na prvenství na domácí trati v Janovicích u Starého Jičína od premiérového ročníku, ve kterém v roce 2011 triumfoval Jaroslav Marek.

O cyklistech Formanu však bylo slyšet také mimo území České republiky, když se blýskli především na závodě světového poháru v Maďarsku.

„Tam jsme v jednotlivých etapách získali několik míst v první desítce a celkové jsme byli třetí v bodovací soutěži, což bylo v té velké konkurenci opravdu super. Představili se tam týmy z většiny zemí Evropy, například Italové, Maďaři, Rumuni, Slováci, Poláci nebo i Němci," připomněl Bezunk, jenž ihned doplnil. „Tam nám to prostě sedlo a byl to náš nejvydařenější závod světového poháru za poslední asi tři roky.

Forman posílil Papula

Sestava z letošní sezony zůstane stejná a navíc bude doplněna o Lukáše Papulu.

„Jsme rádi, že jsme udrželi všechny kluky. Měli nabídky z lepších týmů, ale ještě se rozhodli rok zůstat a jakoby nám odvděčit, že jsme do nich investovali jak čas, tak peníze. Lukáš přišel z kontinentálního týmu, který už dále nepokračuje. Bude už asi třetím rokem v mužích a už objel dost světových pohárů a měl by tak patřit k těm zkušenějším, ale zároveň bude pořád v kategorii do 23 let. Zapadá do našeho konceptu mladých severomoravských závodníků, protože je ze Šumperska a studuje v Ostravě," vysvětloval Bezunk. Formanovci se k prvnímu soustřední sešli už předminulý víkend v Novém Jičíně, kde je čekala příprava v tělocvičně a túry v okolí.

V lednu čeká tým příprava v horách a zkraje března pak vyrazí tradičně do chorvatské Poreče. Sezonu pak Novojičínští otevřou klasicky na Trofeo Cinelli v jihomoravském Hlohovci. „Jsme tam vlastně bráni, jako jedni z domácích, protože to pořádá firma, která nás podporuje," sdělil dále manažer novojičínské cyklistické stáje, který by chtěl v následujícím roce opět na závody do Itálie.

„Letos nám to totiž bohužel termínově nevyšlo. Ale už máme přislíbenu opět účast v Maďarsku a objedeme zase všechny české poháry a v okolních zemích pak závody světového poháru. V průběhu celé zimy se ještě bude kalendář na rok 2016 postupně dolaďovat. Náš srpnový závod se posune o čtrnáct dní měl by se konat 13.srpna," nehlédl do příští sezony Bezunk, jenž nezapomněl ani na týmovou základnu začínajících cyklistů. „Děti nám dělají pořád velkou radost.

Závodily téměř každý víkend, jak v kraji, tak také v některých vybraných závodech seriálu Kolo pro Život a získaly nějakých dvacet vítězství. Už máme také mladé silničáře, protože dva kluci už si vyzkoušeli také krajské poháry na silnici. V mladších žácích patřili mezi tři nejlepší v každém závodě, který jeli," uzavřel manažer Formanu s tím, že o téměř třicet dětí se v klubu stará celkem deset trenérů.