Celkem 148 amatérských jezdců se postavilo na start dálkové horské cykloturistické jízdy, která se také zároveň započítávala do seriálu Jesenický šnek. Závod, dlouhý 92,85 kilometru, s převýšením 1900 metrů měl v závěru zpestření. Na jezdce čekalo náročné stoupání do cílena Praděd (1492 m.n.m.).

Po startu z Vrbna se začalo hned závodit, ale i tak, se až na pár odpadlíků, balík roztrhal až na první horské prémii u Holčovic. Ještě jednou se peloton sjel dohromady, ale druhá horská prémie u Dětřichovic už definitivně rozdělila balík na několik skupin.

„Slezský pohár pokračuje v sobotu jedenáctého srpna pětihodinovkou v Bohumíně. Jak napovídá název, tentokrát není stanovena délka závodu v kilometrech, ale je omezena časově. Pojede se totiž celých pět hodin na okruhu,“ upřesnil ředitel soutěže Slezského poháru, Zbyněk Raška.

Vítězové jednotlivých kategorií: Muži A (18 až 29 let): Pavel Zitta (Kolor Servis Team), B (30 až 39 let): Rostislav Krotký (AC Sparta Praha), C (40 až 49 let): Ivo Hoffman (Cyklo Tony Náchod), D (50 až 59 let): Miroslav Adamčík (Cyklokramo Suchdol nad Odrou), E (nad 60 let): Radomír Kramoliš (Cyklokramo Suchdol nadOdrou). Ženy: Andrea Babuňková (TJ Slezan Frýdek Místek). Junioři: David Dvorský (ACS Drak Vrbno)

 

Další závody započítavané do Slezského poháru amatérských cyklistů 2007

Pětihodinovka, Bohumín, silnice (11. srpna)

Velká cena Valašska, Lichnov u Nového Jičína, silnice (26. srpna)

Paskovský kriťák, kritérium (2. září)

Mokrolazecká šedesátka, Mokré Lazce, silnice (8. září)

Petrovice u Karviné, časovka do vrchu (9. září)

Dvojboj, Bohumín, časovka + silnice (15. září)

Mezinárodní časovka hasičů + open, Ostrava, časovka jednotlivců (22. září)