Družstvo trenérek Zdeňky Černé a Darji Hašové se před nedávnem zúčastnilo Zimního ligového poháru v Plzni a na jeho prvním ročníku obsadilo celkově 3. místo. „Pro toto družstvo to znamenalo první tak velkou zkušenost a vyrovnaly se s ní velice dobře. Nečekali jsme, že dosáhneme až takového úspěchu," přiznala jedna z trenérek Zdeňka Černá.

Jako první se Studénce postavil do cesty oddíl národní házené Příchovice, který Studénce podlehl 11:13. Svěřenky trenérského dua Zdeňka Černá a Darja Hašová, poté zvítězily nad rezervou Tymákova 19:13. „Holky se nezalekly, zabojovaly a první dva zápasy zvládly. Rčení do třetice všeho dobrého však první hrací den nakonec neplatilo. V průběhu zápasu začala působit únava, ale hráčky se nepřestaly snažit. Třetí zápas jsme prohráli o dva góly," hodnotila zápasy úvodního dne trenérka Studénky.

O den později čekal na Studénku nejsilnější protivník v podobě A týmu Tymákova. „První poločas jsme prohráli pouze o gól. Snažili jsme se pak s velice zkušeným týmem držet krok, ale bohužel konečný výsledek byl 18:9 pro Tymákov," informovala dále Černá. Poslední zápas mezi Studénkou a Baníkem Most tak rozhodl o konečném umístění. „Utkání bylo vyrovnané a pro děvčata, by se dalo říct, nejen fyzicky, ale i psychicky náročné. Nakonec holky nezklamaly a poctivě si vybojovaly dva body, které rozhodly o umístění na vyšších příčkách. Dalším úspěchem bylo vyhlášení samostatných kategorií, kde se naše brankářka Nikola Hanzlová umístila na druhém místě. Pro dorostenky SK Studénka to byl po dlouhé době, velký úspěch," ocenila výkon svých svěřenkyň trenérka Zdeňka Černá.

SK Studénka: Brankářka: Nikola Hanzlová. Obránkyně: Sabina Kleinová, Lucie Bůžková, Dagmar Pomikálková, Jana Pavlasová. Útočnice: Martina Válková, Kristýna Šajtarová, Nikola Tománková, Lucie Dybalová, Barbora Vokáčová, Alice Kubánková, Daniela Sokolová, Barbora Pokorná, Sabina Hulová, Barbora Bárová. Trenérky: Zdeňka Černá a Darja Hašová.