Co vás přivedlo zpět do Nového Jičína?

Měli jsme volný víkend, kdy se kvůli stávce rozhodčích nehrálo celé kolo slovenské ligy. Přijel jsem za známými, protože tu mám stále nějaké vazby a kontakty. Věděl jsem, že Nový Jičín hraje doma, tak jsem se šel podívat.

Jak se vám vede ve slovenské lize?

Zatím se mi to rozporuplně hodnotí, protože jsem byl zraněný. Když jsem zdravý a hraji, tak je to celkem v pohodě. Zranění mě trochu srazilo, ale to vlastně celý tým, protože stavíme na klíčových hráčích a kromě mě je zraněný i druhý rozehrávač. Zatím je to spíš tak, že doma vyhráváme a venku prohráváme. Jsme sice ve středu tabulky, ale určitě jsme měli vyšší cíle. Věřím, že když se dáme do kupy, tak se posuneme výše.

Nelitujete svého odchodu z Nového Jičína?

Na to se tak nelze dívat. Tam, kde hraji, chci odevzdat maximum. Samozřejmě, že když přijedu do Nového Jičína, zažívám určitou nostalgii, ale nelze se dívat na „co by, kdyby“. Takový je život a ten přináší i nějaké změny. Navíc každému jednou nějaká změna prospěje, takže nad tím takto ani nepřemýšlím.

Za Ostravu nastoupil jako pivot hráč se zkušenostmi z NBA…

Četl jsem o něm něco na internetu. Hrál sice NBA, ale zřejmě nebyl klíčový hráč, nicméně má své centimetry a na svou výšku je dost pohyblivý. Ale že by s ním měl Nový Jičín nějaké výraznější problémy, to se říct nedá. Domácí si ho celkem zkušeně pohlídali a na to, že hrál v NBA, zase tak moc nad ostatními nevyčníval.

Nový Jičín patří k favoritům soutěže, ale připsal si i nečekané porážky.

Nemyslím, že by byl Nový Jičín odborníky nějak pasovaný do role jasného favorita. Už delší dobu mají Prostějov, Děčín, Pardubice a právě Nový Jičín vyrovnané kádry i podobný rozpočet, takže všechny tyto týmy mají svoji kvalitu a jsou na podobné úrovni. O první místo, ve fázi bez Nymburku, bude sveden ještě tuhý boj.