Baník OKD Karviná – KH Kopřivnice 38:28 (18:13)

Úvodní minuty patřily hostům, kteří využívali méně zformované karvinské defenzivy k přesnému zakončení. Po deseti minutách se však karta začala obracet. Baník skóre otočil a díky trhákům, které zakončoval většinou křídelník Faith, si vydobyl až pětigólové vedení.

Kopřivnice se nevzdávala, ale z prostoru spojek se opírala často jen o agilního Rachače, někdejšího hráče Karviné. Ten držel střelecký prapor hostů vytrvale, bohužel prakticky jako jediný. V závěru poločasu utekli domácí Kopřivnici zase na pět gólů, a to hosty definitivně zlomilo.
Druhá půle už se odehrávala v režii Karviné, ale někdy i v režii nepřesně pískajících rozhodčích, po jejichž verdiktech se chytali za hlavu oba trenéři.

„Do zápasu jsme vstupovali s rozpaky, protože dvě těžká utkání v týdnu na nás zanechala šrámy. Systém středa – neděle nám moc nevyhovuje,“ začal své hodnocení utkání trenér poražených Miroslav Bartoň. Ten byl v zápase spokojen jenom s první částí. „A taky s levou stranou naší hry. Kdyby se k ní přidala i pravá, mohli jsme soupeři vzdorovat déle,“ domníval se. „Pokud bychom hráli na postavené obrany, mohli jsme dokonce sahat po bodu,“ všiml si i Bartoň množství proměněných karvinských brejků, zatímco jeho tým se prosazoval de facto pouze na postavenou obranu, zásluhou vysokého Rachače a robustního pivota Gřese.

„Zaplaťpánbůh se ale moderní házená na postavené obrany nehraje,“ kontroval jeho protějšek na domácí lavičce Jozef Hanták. Ani on nemohl poskládat kompletní tým. „Poprvé za dobu, kdy jsem v Karviné, jsem měl problémy se sestavením mužstva. Někteří hráči jsou zranění, jiní nemocní,“ upřesnil.

Rozhodčí: Tvrdoň, Bauer, sedmičky: 2/1:4/3, vyloučení: 3:3, diváci: 686.

Karviná: Mrkva, Adamík – Hanisch, Vančo 6, Sliwka 2/1, Heinz 2, Faith 9, Hanták, Šulc 5, Mrózek 3/1, Petrovský 4, Ivanov 5, Požárek 1, Monczka 1. Trenér: Jozef Hanták.

Kopřivnice: Fabian, Čapka – Ďurčík 1, Rachač 13/3, Šustáček 1, Gřes 7, Krčmář 2, Hála, Kolmajer 2, Kichner, Opálka 2, Střelec, Lipový. Trenér: Miroslav Bartoň.