Následně se novojičínští dorostenci zúčastnili mezinárodního turnaje v Chorvatsku, o kterém se budete moci dočíst v příštím týdnu.

Novojičínské starší dorostence už nevede trenér Radomír Kalich, jenž u mužstva před nedávnem skončil. Poslední kolo čeká novojičínské fotbalisty v sobotu na půdě Jeseníku. Starší hrají v 10.15, mladší se pak na Šumpersku představí ve 12.30.

Starší dorost:

FK Nový Jičín - FC Dolní Benešov 6:4 (4:1)

Novojičínští přivítali čtvrtý celek tabulky v utkání, které nabídlo dva naprosto rozdílné poločasy. Domácí začali výtečně a dostali se do pohodlného vedení 4:0. Hosté do konce první pětačtyřicetiminutovky už pouze snížili na 1:4. „Ale od té doby k tomu kluci přistoupili lehkovážně, hlavně střední obrana, která vůbec nehrála na sto procent. Jinak než kriticky utkání hodnotit nemohu. Toto se nesmí opakovat, protože to může kluky příště stát vítězství," zlobil se trenér novojičínských dorostenců Jaromír Kvita. Dolní Benešov využil domácího polevení a srovnal na 4:4, domácí se však poté prosadili dvakrát z brejků a nakonec došli k tříbodovému zisku.

Branky NJ: Urbanovský 3, Navrátil, Matoušek, Mrkvica.

Nový Jičín: Tichánek Matoušek, Navrátil, Zmatek, Mrkvica Swiač, Tripský, Rudel, Pham Urbanovský, Pítr. Na střídání: Kučera, Indrák, Hub, Vrbica.

Mladší dorost:

FK Nový Jičín - FC Dolní Benešov 3:2 (1:0)

Mladší dorostenci vstoupili do zápasu výborně. Hanzelka sice první gólovou šanci neproměnil, ale zanedlouho už se mohl radovat z otevírací trefy zápasu. Po změně stran využili hosté zaváhání brankáře Huba a srovnali na 1:1, následné dvě trefy Pokorného však domácímu celku zajistily tři body. „Celé utkání jsme byli lepší, ale po změně stran jsme si vybrali slabou chvíli. Po vyrovnání začali kluci opět hrát a náš tlak jsme zužitkovali. Hosté totiž, opět po chybě, dali na konci utkání branku a zápas byl ještě zajímavý. Bohužel jsme nedali spoustu šancí, a tak jsme se báli o výsledek až do konce," uvedl k utkání kouč novojičínských mladíků Jaromír Kvita.

Branky NJ: Pokorný 2, Hanzelka.

Nový Jičín: Hub O. Horák (41. Hasalík), Indrák, Maňák, Zmatek (41. Magdon) Swiač (41. P. Horák), Pokorný, Bartoň, Kučera (41. Matouš) Hanzelka (60. Geryk), Gonzáles (60. Kopecký). Trenér: Jaromír Kvita. (dtb)