Starší dorost: Nový Jičín - Valašské Meziříčí 1:0 (0:0)

Starší dorostenci odčinili venkovní porážku v Šumperku a Valašské Meziříčí, které mělo před vzájemným duelem stejně bodů, porazili díky jediné trefě Rudela. Novojičínský záložník dostal po hodině hry přesnou přihrávku a jeho rána zajistila Novojičínským tři body.

„Nastupovali jsme do zápasu s odhodláním odčinit porážku ze Šumperka. Upozorňoval jsem hráče, že to nebude lehké utkání, protože Valmez doma v prvním jarním zápase remizoval bez branek s vedoucím Krnovem. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale opticky jsme měli častěji míč na kopačkách my. Šance, které jsme si vytvořili, jsme však neproměnili," připomněl příležitosti Tripského nebo Pítra kouč starších dorostenců Radomír Kalich, jehož svěřencům patří, se třiadvaceti body, průběžná sedmá příčka.

„Do druhého poločasu jsme nastupovali s větší aktivitou, ale nechtěli jsme zbytečně inkasovat. Dostávali jsme se před bránu Valmezu, chyběl však moment překvapení a vázla nám, až na moment z šedesáté minuty, finální přihrávka. Od všech hráčů to ale byl kvalitní a koncentrovaný výkon," dodal spokojený trenér Nového Jičína. O tomto víkendu cestují novojičínští dorostenci, stejně jako mužský A tým, na půdu Mohelnice.

Branka: 59. Rudel.

Nový Jičín: Tichánek Petřek, Matoušek, Navrátil, Zmatek Swiač, Rudel, Hrubý, Tripský Pítr, Urbanovský (67. Rulíšek). Trenér: Radomír Kalich.

Mladší dorost: Nový Jičín - Valašské Meziříčí 4:1 (4:0)

O přesvědčivé výhře mladších dorostenců rozhodla gólová smršť z prvního poločasu. Tým trenéra Kvity šel v derby brzy do vedení. Centr Bartoně sice kapitán Swiač minul, ale Ondřej Horák byl na správném místě, a otevřel tak skóre zápasu. To však domácí neuspokojilo a za pár minut přidali hostům další gólový direkt.

Po faulu na hranici pokutového území si míč postavil Swiač a povedenou ranou navýšil vedení domácích na 2:0. „Po minulém zápase, kdy jsme nedokázali dát gól, jsme tréninkový týden upravili tak, aby kluci vyšli ze stereotypu a uvolnili se. To se ukázalo jako dobré rozhodnutí. Hned od první minuty jsme byli agresivnější, chtěli jsme hrát, a hlavně zakončovat. Dvoubrankové vedení nás pak trochu ukolébalo, Valmez se dostal více do hry a měl i velkou šanci, kterou naštěstí bravurně zlikvidoval Hatlapatka. Zde jsme si vybrali trochu hluché místo," přiznal trenér mladších dorostenců Jaromír Kvita.

To už však neplatilo v dalším průběhu utkání. Míče se zmocnil Patrik Horák a ranou pod břevno z pětadvaceti metrů zařídil tříbrankový náskok. Domácí pak znovu podržel Hatlapatka a krátce před koncem úvodní půlhodiny vedli domácí už 4:0. Pokorný si z hostů udělal tréninkové kužely a připravil Patriku Horákovi druhou trefu v zápase.

Nový Jičín zaznamenal v půli hned čtyři střídání, ale žádnou ze svých šancí už po změně stran nepřetavil v další branku. V závěru zápasu se pak dočkali čestné trefy i hosté, a z Nového Jičína tak odjeli s porážkou 1:4.

„V půlce jsme vystřídali, aby si někteří kluci odpočinuli, protože Swiač a Zmatek odehráli celé utkání za starší dorost. Po změně stran jsme čekali nápor hostů, ale ten nepřišel. Bylo tam pak hodně nepřesností, malý důraz, a celkově to bylo pomalé. Kluci, kteří nastoupili, vypadali víc unaveně než ti, co už hráli. Musím říct, že mě někteří zklamali.

Vítězství mě ale těší, protože na podzim jsme nezvládli první půli ve Valašském Meziříčí a nyní to bylo naopak," těšilo trenéra mladších dorostenců. Novojičínský mladší dorost se tak dostal před Valašské Meziříčí na 4. místo a na vedoucí Vsetín ztrácí tři body. „A právě toto žene kluky kupředu. V neděli hrajeme v Mohelnici a je třeba body potvrdit," má jasno Kvita.

Branky: P. Horák 2, O. Horák, Swiač Poláček.

Nový Jičín: Hatlapatka Rulíšek, Indrák, Maňák, Zmatek (41. Matouš) Bartoň (41. Kuman), Pokorný (47. Staněk), Kučera (41. Uhlíř), O. Horák Swiač (41. Hanzelka), P. Horák. Trenér: Jaromír Kvita. Vedoucí: Martin Swiač st.