Nový Jičín se semknul a, i přes neúčast extraligových hokejistů Daniela Vrdlovce s Davidem Ostřížkem, kteří se zranili před víkendem v přípravě svých klubů na novou sezonu, zvládl nástrahy finálového turnaje a zaslouženě slaví postup mezi extraligovou smetánku.

V prvním utkání, které se v Poličce na Svitavsku odehrálo v sobotu odpoledne, si Novojičínští poradili s Chrudimí 7:4.

„Čekal nás nepříjemný soupeř, ale výborně jsme hráli do obrany. Bohužel jsme dostávali laciné branky a pořád jsme dotahovali. Až na konci třetí čtvrtiny jsme to urvali, když jsme dali dva góly na 6:4," vracel se k prvnímu představení IHC Nový Jičín hrající předseda Zbyněk Kubičík. V sobotu večer se Novému Jičínu postavili in-line hokejisté z Třebechovic pod Orebem, kteří si z utkání odnesli nášup 2:14. „Na začátku měli dvě šance, které nedali, ale potom už jsme začali trestat a po první čtverce jsme vedli 3:0. Nakonec jsme se dostali do vedení 10:0 a soupeř rezignoval," uvedl dále Kubičík.

V nedělním, posledním utkání skupiny tak Novojičínským, už s útočníkem Uhlárem v sestavě, stačil bod. I třetí zápas však Nový Jičín zvládl a tým Střída Sport Pardubice B porazil 8:5. Jako vítěze své skupiny tak Kubičíkovu partu čekalo finále, ve kterém si vítěz zajistil účast v extralize.

Ve včerejším podvečerním finále se Novému Jičínu postavil celek IHC Košutka Plzeň, který ve své finálové skupině rovněž neztratil ani bod. Novojičínští in-line hokejisté zvítězili ve finále 2:1, když branky obstarali Zahradníček a Andrýsek.

V závěru však bylo k vidění obrovské drama, protože Nový Jičín dohrával v oslabení. Gólman Kamil Gebauer ale zamknul klec a od příštího ročníku extraligoví in-line hokejisté se mohli spokojeně vracet vstříc dlouhým nočním oslavám v Novém Jičíně.