Vyšlo to! Druholigové stolní tenisté Nového Jičína otočili boj v play-off o 1. ligu proti havířovskému C týmu, když po úvodní domácí těsné porážce 8:9 uspěli nejprve na stolech soupeře, aby v neděli dokonali obrat v domácím prostředí, kde mohli v zaplněné hale v Loučce slavit v bouřlivém prostředí postup do 1. ligy. „Znovu to nebylo vůbec jednoduché, ale kluci zahráli výborně a potom si mohli užít zasloužené oslavy,“ sdělil předseda novojičínského oddílu Roman Kratochvíl, jenž úspěšný tým vedl několik sezon z pozice trenéra.

Novojičínský výběr hrajícího trenéra Tomáše Kratochvíla nejprve do třetice ovládl úvodní čtyřhru, když Michal Kratochvíl a René Kowal porazili dvojici Rusnák, Harenčák 3:0. Oba úspěšní aktéři čtyřhry pak uspěli i následujících dvouhrách, ale Miroslav Janča i Tibor Pavlík své zápasy prohráli, takže Nový Jičín vedl těsně 3:2. Poté už si však domácí připsali pouze jedinou porážku, když havířovská jednička Bako porazila Kowala.

Neporazitelný byl v rozhodujícím třetím špílu zejména Michal Kratochvíl, jenž uspěl ve všech třech dvouhrách, do kterých nastoupil, a když si Pavlík připsal i cenný skalp Baka, mohla v Novém Jičíně propuknout po výhře 9:3 postupová euforie. „Začali jsme vítěznou čtyřhrou, což bylo důležité, ale za stavu 5:3 to bylo stále otevřené. Až potom se to zlomilo v náš prospěch,“ cenil si Roman Kratochvíl.

Důležitou postavou rozhodujícího utkání byl Michal Kratochvíl. „V sobotu se nakonec nezúčastnil mistrovství České republiky neslyšících v Českých Budějovicích, ze kterého se omluvil tak, aby byl co nejlépe připravený na neděli, která pro nás byla nesmírně důležitá. Věřím ale, že se i tak podívá příští rok na mistrovství Evropy v Bulharsku,“ uvedl na adresu svého syna Roman Kratochvíl.

Od příští sezony se tak mohou v Novém Jičíně těšit na premiérovou účast v 1. lize„Postup určitě využijeme, ale musíme posílit. První liga se má rozšířit na patnáct účastníků a sestupovat má pět týmů, takže to bude nesmírně tvrdé,“ informoval předseda novojičínského oddílu stolního tenisu.

3. zápas: TJ Nový Jičín – SKST Baník Havířov C 9:3

Čtyřhra: Michal Kratochvíl, René Kowal – Aleš Rusnák, Jakub Harenčák 3:0.

Bilance dvouher: Michal Kratochvíl 3 výhry/0 porážek, René Kowal 2/1, Miroslav Janča 1/1, Tibor Pavlík 2/1.

KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1 (8:9, 9:3, 9:3).