Dorostenky SK Studénka se na závěrečný mítink probojovaly coby druhý celek ze Severomoravské oblasti v sezoně 2009/2010. Akce se konala za účasti zástupců ze všech oblastí, Tymákova, Modřan, Krčína a Žatce.

V pátečním utkání se družstvo Studénky střetlo s Tymákovem a prohrálo 10:17. O mnoho lépe skončilo sobotní utkání s družstvem Modřan, které studénecké družstvo vyhrálo 25:21. Dalším soupeřem pak byl Žatec, který SK Studénka vyhrál s výrazným rozdílem 23:11.

Na neděli ráno proběhl souboj Studénka versus Krčín, který měl medailový náboj, protože vítěz skončil na druhém místě. „Zápas byl velmi náročný a soupeř celý poločas vedl. Do druhého poločasu jsme šli s jednobrankovou ztrátou, ale děvčata to nevzdala a hned během prvních šesti minut druhé půle skóre obrátila ve svůj prospěch a to dokonce na dvojbrankový rozdíl,“ přiblížila dění na hřišti trenérka SK Studénka, Zdeňka Černá, a pokračovala: Téměř celý druhý poločas jsme pak držely nadějný náskok, a nakonec utkání dovedly zdárně do vítězného konce 21:20, čímž jsme si zasloužily 2. místo.“

„Dobře jsme pak dopadly i v individuálním hodnocení. Nejlepší brankářkou turnaje se stala naše brankářka, u nás hostující, Ivana Šnajdrová, ze Sokola Pustějov,“ uzavřela trenérka.