Drama v Kopřivnici: Rozhodovaly až sedmičky

První část úkolu splnili! Extraligoví házenkáři Kopřivnice totiž dokázali v obou víkendových utkáních na domácí palubovce porazit Zlín, kam si v sobotu, kde je od 17 hodin na programu třetí díl série hrané na tři vítězná utkání, povezou vedení 2:0. Případný čtvrtý zápas by se hrál v neděli od 16 hodin.

9.5.2016

Extraligoví házenkáři Kopřivnice dokázali v obou víkendových utkáních na domácí palubovce porazit Zlín.Foto: Deník/Dalibor Tobola

První výhru vybojoval tým trenéra Vávry v sobotu, kdy vedl v poločase 17:13 a nakonec dokráčel, i díky osmi brankám Bukovského, k vítězství 27:25.

V nedělní partii, ve které domácí fanklub vytvořil znovu bouřlivou kulisu, se však v Kopřivnici odehrála dramatická bitva, na kterou se bude dlouho vzpomínat. Domácí byli v první půli jasně lepším týmem a do kabin mohli odcházet ještě s daleko větším, než pětigólovým náskokem. Komplikacím pak nic nenasvědčovala ani druhá část, zvláště, když Kopřivnice vedla ve 45. minutě osmibrankovým rozdílem (25:17).

Ve zbylých patnácti minutách však Kopřivničtí vstřelili pouhé tři branky a na konci 59. minut byl domácí náskok fuč, když z křídla vyrovnal Žůrek. Půl minuty před koncem se pak mohl stát kopřivnickým hrdinou Bukovský, který vstřelil branku na 28:27, ale hosté si po prodlevě s časomírou poradili, a tři vteřiny před sirénou vyrovnali na 28:28.

V prodloužení hraném 2x5 minut skórovali v první části oba celky jedenkrát. Po změně stran pak dostali domácí velkou šanci, jak zápas rozhodnout, ale přesilovku 6 na 4 využít nedokázali. Až poté skóroval Hardt, ale Zlín přišel znovu s odpovědní v samotném závěru, když se dvacet vteřin před koncem trefil výstavní ranou Kavka.

V závěrečném rozstřelu pak na domácí straně uspěli postupně Fulnek, Petřík, Veřmiřovský a Bukovský, zatímco hosty dvakrát vychytal skvělý Žingor, který tak korunoval svůj výtečný výkon, který předvedl po oba dny. Pátý v pořadí by byl domácí specialista Jiří Gřes, ale na něj už k domácí radosti nedošlo.

„Zlín se nepoložil, ani když jsme vedli o osm branek. Klobouk dolů. Bohužel se opět projevila nezkušenost našich kluků, na kterých byla v závěru vidět veliká křeč. V prodloužení už to je loterie a ještě větší pak při sedmimetrových hodech. Nakonec vyhrál šťastnější tým. Víme, že poslední krok bývá nejtěžší a ve Zlíně nás určitě nečeká nic jednoduchého," zdůraznil trenér KH Kopřivnice Ivo Vávra.

Extraliga házenkářů, play-out 2. kolo

1. zápas: KH KOPŘIVNICE – HC ZLÍN 27:25 (17:13)

Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 5:7 (přímá ČK Buček). Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Diváci: 200.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Veřmiřovský, Zima 2, Bukovský 8, Mička, Petřík 1, Jiří Gřes 6/5, Unger 3, Hardt, Fulnek 2, Hanus 5, Krpelík. Nejvíce branek Zlína: Indrák 7, Kavka 5/1, Lefan 4. Stav série 1:0.

2. zápas: KH KOPŘIVNICE - HC ZLÍN 34:33 po sedmimetrových hodech (30:30, 28:28, 16:11)

Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/1. 5:11 (přímá ČK Plšek, Kavka). Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Diváci: 300.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec 1, Veřmiřovský 1/1, Zima 3, Bukovský 3/1, Mička, Petřík 2/1, Jiří Gřes 5/4, Unger 4, Hardt 5, Fulnek 3/1, Hanus 7, Krpelík. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek. Nejvíce branek Zlína: Kavka 7/1, Dujčák 7/1, Kafka 6.

Stav série 2:0.

9.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.