Hostujícímu celku v Novém Veselí vůbec nevyšel úvod, už po třech minutách prohrávali svěřenci Lubomíra Veřmiřovského 3:0. Poté se ale hra vyrovnala, Kopřivničtí ještě dokonce v první půli stihli zápas otočit na 10:11. Výraznou měrou se na tom podílel Marek Bukovský, který dal tři branky. „Začátky sice zápasy nerozhodují, ale klukům to samozřejmě vytknu. Projevila se na nás nerozehranost a měsíční pauza bez balonu. Padal jim balon, byly tam technické chyby,“ krčil Veřmiřovský rameny. „Navíc nám chybělo šest hráčů, nejvíce Patrik Fulnek, který je pro nás rozdílovým hráčem. Soupeře jsme nebyli schopní překonat jeden na jednoho,“ doplnil lodivod KH ISMM Kopřivnice.

Vyrovnaný byl také druhý poločas. Domácí držela při životě trojice Melichar, Bartůněk a Kocich, která se postarala celkem o celkem patnáct branek. Drama vrcholilo až v samotném závěru. V 58. minutě viděl červenou domácí Kocich, těsně před koncem utkání viděl rudě i kopřivnický Hardt. Rozhodnout ještě mohly oba celky, Veselí svou šanci ale překombinovalo, na druhé straně pak házel devítku z těžké pozice Cepeda, ale ani on neproměnil a zápas tak skončil remízou 24:24, s čímž nebyl trenér favorizovaného celku spokojen.

„Bylo tam spoustu rozhodnutí, které šly proti nám, v závěru měly být dvě minuty a sedmička pro nás. Nabalovalo se to, všechny míče šly ve prospěch Veselí. To ale neomlouvá náš výkon, měli jsme tady vyhrát. Je bohužel vidět, že je za ten týden forma pryč,“ přiznal Lubomír Veřmiřovský. Další zápas čeká jeho tým v sobotu, kdy doma Kopřivnice hostí od šestnácti hodin Lovosice.

Nové Veselí – Kopřivnice 24:24 (10:11)
Nejvíce branek: Bartůněk 5, Kocich 5, Melichar 5 – Bukovský 4, Brito Benítez 4, Petřík 3/3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/0 – 5/3. Vyloučení: 4:5. ČK: Kocich – Hardt.
Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard – Holbein, Petřík, Ježek, Polcar, Bukovský, Cepeda, Jan Gřes, Brito Benítez, Hardt, Pérez, Donoso, Hanus, Střelec. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.