Hostující Plzeň si stejně jako v úvodu sobotního zápasu vytvořila drobný náskok, který byl v jednu chvíli až čtyřbrankový. Za stavu 6:9 pak přišla červená karta pro plzeňského Šafránka, který zezadu fauloval Jonáka, čímž svůj tým oslabil. Ve zbytku poločasu pokračovala poctivá bitva o každý míč, v brance se dařilo jak domácímu Admellu Izardovi, tak hostujícímu Karlu Šmídovi. Nakonec se do kabin odcházelo za stavu 12:14.

Po změně stran se domácím podařilo krok s favoritem série srovnat, ve 45. minutě trefil po technické chybě Plzně přes celé hřiště prázdnou branku Jan Hanus a bylo to 20:20. O minutu později přidal další branku Bukovský a Kopřivnice v zápase poprvé vedla. Jenže Plzeňští si vzali vedení zpět a tři minuty před koncem vedli o tři branky. Domácí ale nesložili zbraně a skvělým závěrem se jim podařilo vyrovnat, úspěšnou sedmičkou poslal zápas dvacet sekund před koncem do rozstřelu Patrik Fulnek.

V něm se v prvních třech sériích prosadili všichni střelci. Prvním a nakonec také jediným neúspěšným exekutorem se stal bohužel pro domácí Gřes, který orazítkoval tyč. Naopak Stehlík proměnil a poslal svůj tým do semifinále. Kopřivnici čekají boje o páté až osmé místo, které začínají příští týden.

„Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme si nevynutili pátý zápas, na který jsme si věřili. Plzeň nebyla v pohodě, dařilo se nám ji dostat pod tlak,“ prohlásil po utkání trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. „Odehráli jsme velice solidní zápas, stejně jako celou sérii jsme byli schopní dostat se z nepříznivých stavů, což je důležité pro jejich další kariéru. V závěru jsme sice chvíli vedli, i tak jsme ale museli v závěru dotahovat, což se nám povedlo. Bohužel, sedmičky už pak jsou loterie,“ pokrčil domácí stratég rameny.

Na své svěřence je však Veřmiřovský pyšný. „Na kluky jsem ale za celou sérii hrdý. V sedmičkách rozhodla jedna tyčka, nám nezbývá, než pogratulovat Plzni k postupu. My jedeme dál,“ řekl Lubomír Veřmiřovský závěrem.

Kopřivnice – Plzeň 29:31 (12:14) Stav série: 1:3.
Nejvíce branek: Fulnek 9/3, Hanus 8/1, Střelec 4/1 – Tonar 7/4, Douda 5/1, Linhart 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 8/6 – 9/8. Vyloučení: 3:5. ČK: Petřík – Šafránek.
Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard, Žingor – Doležel, Střelec, Jan Gřes, Fulnek, Hardt, Petřík, Hanus, Jonák, Ježek, Bukovský, Brito Benítez, Polcar. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.