Od ředitele soutěže Davida Castery dostal Libor Podmol cenu za odvahu, během letošní Dakarské rallye mu často říkali Rocky. Co všechno musel překonat? V prologu se ztratil a jel chvíli v protisměru. V úvodu Podmola trefil šutr od jednoho jezdce do ruky a měl rukavici od krve.

Ve třetí etapě spadl hlavou na kámen, přímo na trati mu organizátoři sešili šrám nad okem devíti stehy, jenže rána mu opuchla a na jedno oko neviděl tři etapy. S výronem v ruce do pozdních večerních hodin opravoval motorku, v šesté etapě přišel o druhý rychlostní stupeň, vytékal mu benzín. Do bivaku přijel za tmy.

Motorkář Libor Podmol vylíčí drsné zážitky z nejtěžší rallye na show Dakarské šílenství 2 v ostravském klubu Barrák.Motorkář Libor Podmol vylíčí drsné zážitky z nejtěžší rallye na show Dakarské šílenství 2 v ostravském klubu Barrák.Zdroj: Podmol Brothers

„Všechny tyhle zážitky jsem zdokumentoval na kameru a divákům vše ukážu v autentických záběrech. V Saudské Arábii jsem letos zažil neuvěřitelné příběhy,“ říká Libor Podmol.

Ve druhé části slavný freestyle motokrosař vyzpovídá další účastníky Rallye Dakar - Martina Michka, který v kategorii motorek dokončil pouštní soutěž na desátém místě, i motorkáře Martina Prokeše, letošního nováčka z Ostravy. Za tým Fesh Fesh dorazí fyzioterapeut Miloš Matějů, který Podmolovi léčil všechna zranění. A dále pak šéf týmu Tomáš Vrátný.

Šestapadesátiletý Andořan Albert Llovera z ostravského týmu Fesh Fesh, který je od osmnácti let upoután na invalidní vozík, zvládl letošní Rallye Dakar v kategorii kamionů na 17. místě.
Dakarské peklo zvládl v ostravských barvách na vozíku. S kamionem byl sedmnáctý

Podmol zároveň doveze motorku ve stavu, v jakém s ní dokončil letošní Dakar. Fanoušci se s ní mohou vyfotit a na konci čeká na všechny autogramiáda. Povídání doplní živý hudební doprovod od Viki Aster, v klubu Barrák bude po celou dobu otevřený bar. Vstupenky jsou k dostání na stránkách Podmolbrothers.com.