„První utkání jsme nezačali dobře. Trošku byla znát únava z dlouhé cesty ve velmi špatném počasí. Postupně jsme zlepšili servis a podařilo se vyrovnat. V tiebreaku, který byl pro nás již pátý od začátku roku, holky bojovaly a přetahovali jsme se o každý bod. V koncovce měl ale více štěstí soupeř," konstatoval trenér Bílovce Vítězslav Pjenták.

I druhé utkání musela ve Znojmě rozhodovat pátá sada. „Hrálo se po dlouhé přestávce a nemohli jsme se dostat do herní pohody. Domácí, stejně jako v prvním utkání, výborně bránili na síti a hráli skvěle v poli. Prohrávali jsme už nula dva na sety, když jsme oba prohráli těsně v koncovce. Do dalšího setu jsme šli s rizikem na servisu a se zlepšeným blokem. Holky se uvolnily a začaly bojovat. Pátý set jsme velkou bojovností a za fantastické podpory sponzora klubu a našich několika fanoušků, kteří byli naším sedmým hráčem, dokázali urvat pro sebe a získat tak důležité body," uvedl spokojený trenér ŠSK Bílovec. Další utkání čeká Bílovec 9. března doma s Prostějovem.

Znojmo - ŠSK Bílovec 3:2 (21,-21, 23, -23, 13) a 2:3 (24, 23, -18, -25, -11).

Bílovec: B. Kaletová, M. Kaletová, M. Stoklasová, K. Fusíková, H. Sikorová, P. Faldíková, I. Seidlerová, M. Ondrušová, L. Míčková. Trenéři: J. Stoklasa a V. Pjenták.

Juniorky doma stihly čtyři výhry

Ve výborném světle se doma představily juniorky Bílovce, které zvládly všechny čtyři duely. Krnov zdolaly dvakrát 3:1, Metylovice pak v Bílovci dopadly ještě hůře, když na domácí neuhrály ani jeden set. Lídra krajského přeboru čeká v neděli utkání s aktuálně čtvrtým Českým Těšínem.