„Na úvod bych chtěl jménem školního sportovního klubu poděkovat za dopravu dopravní firmě Tigressa, respektive panu Palackému, za dobrou spolupráci a bezpečnou dopravu juniorek a žen během celé sezony," ocenil spolupráci předseda volejbalového oddílu ŠSK Bílovec Kamil Hoš.

Bílovecký ŠSK vstupoval do další druholigové sezony se změnami v kádru, v němž skončila nahrávačka Kristýna Fusíková a naopak přišly mladá juniorka Tereza Polášková z Ostravy a blokařka Magdaléna Sigmundová z Frýdku-Místku. Cílem týmu trenérů Pjentaka a Suráka bylo zachovat pro Bílovec 2. ligu i pro následující sezonu 2015/2016 a pokud možno hrát ve středu tabulky.

„První polovina sezony se nepodařila. Chvilku trvala souhra s novou nahrávačkou a taky ne všechny hráčky přistupovaly k tréninkům a utkáním podle představ. Samozřejmě i já jsem udělal pár špatných rozhodnutí a ani atmosféra v týmu nebyla úplně dobrá. A tomu odpovídal i výsledek, kterým bylo poslední místo v tabulce," bilancoval průběh právě skončeného druholigového ročníku bílovecký kouč Vítězslav Pjentak. Druhá část sezony už byla z bílovecké strany jiná. „Do druhé poloviny soutěže jsme šli posíleni o Martinu Stoklasovou, která má své kvality, ale hlavně je to osobnost na hřišti. Udělali jsme změny na některých postech a tým začal fungovat. Holky se semkly a některá utkání vydřely svojí bojovností," ocenil zkušený volejbalový lodivod.

Výsledkem byla konečná 6. příčka se 48 body.

„Šesté místo je za daných podmínek úspěch. Bohužel posila z Frýdku-Místku měla studijní, zdravotní i osobní problémy a nehrála. Je třeba si sednout a vyřešit s ní její situaci, protože má velký potencionál. Hráčky z extraligové Ostravy (Kukučová a Čuboňová) s námi tak často nehrály, ale když nastoupily, tak byly velkým přínosem. Dva roky u nás hostovaly a patří jim poděkování za hru, kterou u nás odvedly," poznamenal dále Pjentak.

Bílovecké družstvo žen už se bude pomalu připravovat na příští druholigový ročník.

„Čeká nás doplnění kádru, a hlavně si hodně slibuji od příchodu juniorek Rozehnalové a Hošové. A snad se podaří sehnat ještě jednu kvalitní hráčku. Samozřejmě víme, které herní činnosti musíme zlepšit. Holky mají čtrnáct dnů přestávku, pak se sejdeme a doladíme další postup," nastínil plán trenér Bílovce.

„Druhá liga se velmi zlepšila o kvalitní hráčky z extraligy, které se nedostanou do základních kádrů svých týmů a jdou hrát raději druhou ligu. Některé týmy mají minimum svých odchovankyň. Vítězové druhých lig ale nechtějí hrát první ligu. Systém první ligy je špatný a divím se, že ČVS nereaguje a není jim divné, že se již dvakrát zrušila pro nezájem kvalifikace o první ligu," podivoval se, stejně jako řada dalších volejbalových trenérů, činovníků a fanoušků, nad systémem 1. ligy Pjentak, jenž závěrem dodal: „Všem hráčkám chci poděkovat za konečný výsledek a našim fanouškům za podporu. Poděkování patří také druhému trenérovi, Radkovi Surákovi, a velký dík pak sponzorům a klubu za vytvořené podmínky."

Prvoligové juniorky deváté v ČR

Další sezonu v 1. lize mají za sebou bílovecké juniorky. Tým pod taktovkou trenéra Petra Mičulky kraloval základní skupině, kterou s přehledem vyhrál s bilancí 19 výher a 1 porážky.

„Do základní části vstoupilo družstvo odhodlaně a hrálo s chutí. V základní části jsme odehráli dvacet utkání, z toho ve třech zápasech nás soupeř donutil hrát na doraz. Ostatní zápasy se uhrály průměrným výkonem. Ke konci soutěže už bylo znatelné, že se některým hráčkám nechce, a hrály bez elánu," bilancoval sezonu trenér juniorek ŠSK Bílovec Petr Mičulka.

Po základní skupině postoupila bílovecká děvčata do nadstavbové části, kde je čekali soupeři bojující o postup do kvalifikace o extraligu.

„V nadstavbové části se ukázalo, že máme co zlepšovat. Soupeři hráli pestrou hru na síti s tvrdými smeči a bojovně a obětavě v poli. Na takovou hru nebyly naše holky ze základní části zvyklé," přiznal trenér juniorek. Výsledkem bylo 3. místo v nadstavbové části, které pro bílovecké juniorky znamenalo konečné 9. místo v 1. lize juniorek, za účasti 36 družstev z celé ČR.

„Do nové sezony musíme změnit styl hry a přizpůsobit se trendům ve volejbale. Bude záležet na přístupu všech hráček, jak budou pracovat na sobě a ve prospěch kolektivu," zamýšlel se nad příští sezonou Mičulka.