Svěřenci Romana Kratochvíla už mají za sebou také jeden z vrcholů sezony, když v českém poháru došli až do čtvrtfinále. Odměnou jim byl domácí duel proti loňskému vicemistrovi extraligy, DTJ Hradec Králové, který do novojičínské haly v Loučce přicestoval také s bývalým reprezentantem Martinem Olejníkem, jenž to do Nového Jičína neměl zase až tak daleko, jelikož bydlí ve Sviadnově u Frýdku-Místku.

„Věděli jsme, že severní Morava je ve stolním tenisu obecně kvalitní. Druhá liga, kterou tady v Novém Jičíně od letošní sezony hrají, má svou kvalitu, takže jsme věděli, že hráči budou dobře vybaveni. Hrálo se před docela velkým publikem, což je pěkné a což oceňujeme. Kluci se hecli a byly to pěkné výměny. Jde vidět, že tady oddíl dobře funguje," řekl tehdy po svém vystoupení v Loučce dvaačtyřicetiletý karvinský odchovanec.

Favorit ale v listopadu nepřipustil žádné překvapení a po výhře 6:1 postoupil do semifinále, kde se střetne s rivalem Sokol Hradec Králové 2 PP. Nový Jičín byl ve čtvrtfinále jediným druholigovým celkem a o čestný úspěch domácích se proti „profíkům" postaral Kamil Knybel, jenž v pátém setu odvrátil dva mečboly a nakonec snižoval v zápase na 1:2. Zbylá utkání však ovládl Hradec Králové, který před padesátkou diváků, ve výtečné atmosféře, potvrdil roli zcela jasného favorita.

Už tuto sobotu, 10. ledna, pokračuje druholigová skupina B 12. kolem.

Aktuálně šestý Nový Jičín hostí od 14 hodin druhou Borovou, která je, stejně jako Kratochvílovi hoši, nováčkem, a kde Nový Jičín na úvod sezony padl těsně 8:10.

O den později pak bude na novojičínských stolech v Loučce opět živo, když v neděli 11. ledna je na programu duel 13. kola proti celku Exiteria KST Jeseník. I na stolech Jeseníku, který je prozatím na 5. příčce, prohrál Nový Jičín 8:10. Novojičínští stolní tenisté by rádi, i za přispění fanoušků, poskočili právě před Jeseník, na páté místo.