Druholigová volejbalová sezona žen je u konce. Vítěz soutěže, TJ Nový Jičín, který vyhrál s neuvěřitelným náskokem 30 bodů, cestoval v závěru ročníku na palubovku před víkendem poslední rezervy Olomouce, kde po vítězství 3:0 ztratil po porážce 2:3 body teprve počtvrté v sezoně. Povedený závěr sezony potvrdil Bílovec, který si doma dvakrát vyšlápl na třetí Kylešovice.

ŠSK Bílovec - VK Kylešovice 3:2 (-18, 24, -23, 15, 11) a 3:0 (19, 16, 12)

Domácí klub se před utkáním rozloučil s Markétou Kukučovou a Hanou Čuboňovou, které v Bílovci dvě sezony hostovaly z extraligové Ostravy, a poté už se se vší vervou pustil do třetích Kylešovic. Pjentakův celek zvládl první duel v dramatické koncovce páté sady, když už prohrával 1:2 na sety.

„První set se nepovedl, nehráli jsme dobře, vázl útok a soupeř hrál výborně v poli. Nedařilo se nám ubránit jejich útok diagonálou. Ve druhém setu jsme otočili koncovku z 18:23 na 26:24, ale podobně se nám to už ve třetím setu nepodařilo. Vyšlo nám pak střídání blokařky a smečařky, holky se dostaly do rytmu a další set i celý zápas vyhrály," komentoval dvoubodové vítězství bílovecký kouč Vítězslav Pjentak. Ve druhém utkání už domácí volejbalistky nedaly, i díky výbornému servisu, soupeřkám větších šancí, a sezonu tak zakončily výhrou bez ztráty setu.

„Ve druhém utkání jsme se trápili jen do stavu 14:12, pak už jsme měli utkání pod kontrolou a soupeře jsme nepustili do hry výborným servisem a hrou v poli i na bloku," dodal domácí lodivod, jenž byl s konečným 6. místem spokojený.

„Cíl udržet se a skončit do šestého místa jsme splnili. Všem holkám patří dík. V sezoně to totiž nebylo vždy lehké. Hodně pomohl i příchod Martiny Stoklasové a musím také vyzdvihnout výkony Markéty Ondrušové na liberu a Jany Pavelkové na účku, které podávaly celou sezonu spolehlivý a kvalitní výkon," uzavřel hodnocení sezony Pjentak.

ŠSK Bílovec: J. Pavelková, B. Kaletová, M. Kaletová, Míčková, T. Polášková, Kyprová, Skibová, Zelená. Trenéři: Vítězslav Pjentak a Radomír Surák.

SK UP Olomouc B - TJ Nový Jičín 0:3 (-17, -10, -10) a 3:2 (20, -19, 15, -28, 13)

Suverénní vládce druhé ligy, které kraluje druhým rokem v řadě, končil ročník proti béčku extraligové Olomouce a první zápas jasně opanoval.

„Zahrály si úplně všechny hráčky, které na zápas přijely. Olomouc posílila o několik extraligových hráček, ale první zápas byl jednoznačně v naší režii," vzpomínal trenér druholigových šampionek z Nového Jičína Roman Jakubík. Ve druhém zápase pak Nový Jičín padl v pěti setech, ale i tak nebyl v celé sezoně zápas, ve kterém by Jakubíkovy svěřenkyně nebraly ani bod.

„Druhý zápas bych moc nekomentoval. Řekl bych, že děvčata asi začala slavit trošku dříve a v kabině už asi bouchly šampaňské, protože takhle hrát jsem je celou sezonu neviděl," poznamenal s úsměvem kouč TJ Nový Jičín, jenž na lavičce ženského celku po této sezoně skončil. Tým dovedl na první místo s náskokem 30 bodů.

„To je opravdu luxusní náskok," dodal Jakubík. Volejbalistky Nového Jičína se o první ligu, stejně jako vloni, pokoušet nebudou.

„Holky hrály celou sezonu úžasně a zaslouženě skončily první, což jsme pak i pořádně oslavili. První liga není opravdu lákavá a hraje se navíc v pátek a v sobotu. Nakonec ani týmy, které padají, nemají zájem první ligu hrát, protože druhá liga je z finančního i sportovního hlediska lepší. Svaz je v tomhle opravdu zkostnatělý a nehne to s ním. Řada týmů volá po změně tak, aby se hrála česká a moravská skupina. Pro tým by to chtělo asi tak třikrát větší rozpočet, než je nyní. A ani sportovní úroveň není lepší než ve druhé lize," zamýšlel se zkušený volejbalový kouč.

Rozhovor s Romanem Jakubíkem najdete v Deníku v týdnu po Velikonocích.

TJ Nový Jičín: Uhrová, Pacherová, Jurasová, Karásková, Zajícová, Bartoňová, Bujnošková, A. Pavelková, Václavíková. Trenér: Roman Jakubík.