Basketbalisté totiž prohráli s Pardubicemi 74:85, a notně si tak zkomplikovali cestu pro co nejlepší nasazení do play-off. Právě skupině A1 se po dlouhodobé základní části smazaly všechny body a i díky tomu, že do skupiny vstoupil Nymburk, začínají všechny týmy de facto novou soutěž. Přitom nadstavbová matematika zní jednoduše: vyhrávat doma a pokusit se přivést nějaký ten bod z venku.

Každý zápas v nadstavbové části je ale těžkým duelem bez ohledu na to, zda se hraje doma nebo na hřištích soupeřů. Děčín byl v základní části lepším týmem než Unibon. Navíc zápasem s Novým Jičínem teprve vstupuje do nadstavbové části, vzhledem k tomu, že jeho zápas z 1. kola s Nymburkem, byl přeložen. Bude jistě otázkou, zda 14 denní pauza mezi mistrovskými zápasy bude výhodou či nevýhodou Děčínských, které vede reprezentační kouč Budínský. Složení děčínského týmu je dlouhodobě stabilní, doplněno pouze hrstkou hráčů za několik let.

Nový Jičín po porážce od Pardubic věnoval přípravě zápasu s Děčínem výraznou pozornost, včetně důkladného rozboru chyb, kterých se v minulém kole dopustil. S výjimkou Davida Hájka se postupně do přípravy zapojili všichni hráči, kteří měli dílčí zdravotní problémy, tedy Corey Muirhead i Emmanuel Ubilla, a je pravděpodobné, že do zápasu nastoupí. Zdravotní stav Davida Hájka, který již začal s lehkou přípravou, nepustí kapitána do zápasu ještě minimálně 2 až 3 týdny.

Pro nadstavbu, jako pro každý zápas, bude dalším hráčem v poli i vyprodaná hala, která dokáže v Novém Jičíně vždy připravit bouřlivou atmosféru.

„První zápas nadstavby se nám nepovedl, druhý musíme vyhrát. Proti Pardubicím jsme měli výpadky jak v obraně, tak útoku, a to se nemůže opakovat,“ prozradil domácí kouč Zbyněk Choleva a pokračoval: „Děčín hraje ve velké formě a hraje zejména velmi nesobecky, a proto se i my musíme na takovou hru připravit.“

Své k utkání dodal právě laborující kapitán David Hájek. „Nezbývá nám nic jiného než napravit zpackaný úvodní duel ze skupiny A1. Další prohra v domácím zápase by, podle mého názoru, znamenala ne lepší umístění než 4. místo do play off,“ přiznal kapitán a uzavřel: „S tím jsme do druhé fáze sezóny nevstupovali, proto uděláme maximum, aby naše umístění v tabulce bylo co nejlepší.“

Výsledky 1. kola: Unibon Nový Jičín - BK JIP Pardubice 74:85 (17:23, 35:48, 52:71), BK Prostějov - NH Ostrava 97:83 (26:15, 45:36, 74:57), utkání BK Děčín - ČEZ Basketball Nymburk přeloženo na 23. března (18.00)

Los 2. kola, sobota 5. března, 17.00 BK JIP Pardubice - NH Ostrava, Unibon Nový Jičín - BK Děčín, neděle 6. března, 18.00 ČEZ Basketball Nymburk - BK Prostějov