Domácí Kopřivnice má totiž svého zástupce na právě probíhajícím mistrovství světa v Egyptě. Je jim druhý nejlepší střelec sedmého týmu průběžné tabulky Victor Donoso Andalaft, který na turnaji reprezentuje své rodné Chile. Zároveň je Donoso jediným vyslancem STRABAG Rail extraligy, neboť jak je dobře známo, Česká republika kvůli problémům s covidem v týmu neodcestovala. Nedaří se ovšem ani Chilanům.  

Ti se v předkole utkali postupně s Egyptem, Švédskem a Severní Makedonií, ani na jednoho ze svých soupeřů ovšem recept nenašli a tak po třech porážkách putovali do části poražených, v níž na ně čeká Jižní Korea. Donoso se v úvodních třech duelech brankově neprosadil.

Bruntál má dvě očkovací místa. Jedno najdete v Bruntálu a druhé v Krnově. Takové zeměpisné znalosti předvádí  Centrální rezervační systém. Zdroj: Tomáš Hradil
Kam zmizel Krnov? Rezervační systém popletl Bruntál, město a okres

Po Donosově návratu by se Kopřivničtí měli představit v sobotu 30. ledna v Zubří, kde sehrají soutěžní zápas po měsíci a půl. Naposledy prohráli 19. prosince v Karviné. Trenér KH ISMM Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský v nedávném rozhovoru pro Deník přiznal, že pauzu jeho mužstvo ocenilo. „Absolutně. My jsme ten měsíc věnovali kondiční přípravě, ať kluci znovu dobijí baterky a můžeme z toho čerpat v případném play-off. Postupně přecházíme na hru s míčem, ať jsme dobře připravení,“ prohlásil.